ЕУ суд пресудио: Лекари који су давали мРНА ‘вакцине’ могу бити кривично гоњени за „покушај убиства“

Европски суд правде донео је одлуку да здравствени радници који су приморавали или наговарали људе да приме мРНА ‘вакцине’ могу бити кривично процесуирани.
У случају професора Фрајезеа пред Европским судом правде дошло је до шокантног исхода. Суд је утврдио да је за давање експерименталних мРНА ‘вакцина’ била потребна медицинска рецептура. Лекари су имали слободу да одлуче да ли ће их применити или не, а могли су и саветовати пацијенте да их избегну.
Ова одлука отвара могућност за грађанску и кривичну одговорност лекара који су безрезервно препоручивали и давали ‘вакцине’, игноришући потенцијалне ризике.
Пресудна одлука: Лекари су могли да одбију вакцинацију
Како наводи портал Еуроперелоадед, Европски суд правде јасно је истакао да одобрење ‘вакцина’ за тржиште не значи и обавезу лекара да их прописују или примењују. Овом одлуком руше се оптужбе против лекара који су пацијентима саветовали да избегну вакцинацију, док се одговорност пребацује на оне који су вакцинисали без обзира на могуће нуспојаве.
Суд је потврдио основно право пацијената на слободу лечења, као и дужност лекара да доносе одлуке у најбољем интересу здравља својих пацијената.
Ово значи да су лекари који су одбили да препоруче ‘вакцине’ поступили исправно, док су они који су их некритички давали преузели кривичну одговорност за могуће штетне последице.
Кривична одговорност лекара и правне последице
Одлука Суда има далекосежне последице, јер отвара могућност за покретање грађанских и кривичних поступака против лекара који су давали вакцине без претходне медицинске процене.
Суд је нагласио да:
‘Вакцине’ су морале бити преписане на основу индивидуалне медицинске процене – што у већини случајева није учињено.
Лекари сносе одговорност за последице примене ‘вакцина’ – ако нису правилно проценили ризике и корист за сваког пацијента појединачно.
Не постоји „пенални штит“ за лекаре који су ‘вакцине’ давали мимо важећих медицинских процедура – што значи да могу бити кривично гоњени.
Суд је такође навео да су многи лекари давали ‘вакцине’ без претходне медицинске рецептуре, чиме су прекршили закон и изложили пацијенте ризику, отварајући врата бројним правним споровима.
Шта даље – Да ли ће лекари одговарати?
Одлука Европског суда правде обавезује и националне судове широм ЕУ, што значи да се очекује отварање нових случајева против лекара и здравствених институција. Посебно је важно како ће национални судови тумачити ову одлуку у односу на оне који су били суспендовани или кажњени због одбијања вакцинације.
Суд је јасно ставио до знања да су лекари морали појединачно проценити сваку вакцинацију и да су они који су слепо следили наређења без медицинске процене одговорни за последице.
Ово је преломни тренутак који може отворити лавину тужби против здравствених институција и лекара широм Европе.
Нулта Тачка

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

