IN4S

IN4S portal

Evrobasket: Srbija moćna, za sve mora noćna! ( 83:67 – protiv Italije)

Utakmica Srbija-Italija

Večeras je u Istanbulu odigrana posljednja utakmica četvrtfinala Evropskog prvenstva u košarci, između Italije i Srbije. Pobjednik ovog meča igraće protiv Rusije, koja je prethodno danas savladala Grčku. Srbija je ubjedljivom igrom pobjedila sa 83:67!!!

Utakmica je počela krajnje atipično. U prvih četiri minuta Srbija nije postigla ni jedan poen! Na 5:45 do kraja prve četvrtine Italija vodi sa 5:0!!! Međutim, Srbija je smireno, strpljivo i efikasno, preokrenula – jer je od tog momenta postigla 18, a Italija samo 12 poena. Tako se na predah otišlo sa vođstvom ”orlova” od 18:17

U nastavku meča Srbija igra besprekornu odbranu, tako da Italijani teško dolaze do realizacije. Na drugoj strani, naši košarkaši igraju raznovrsnije u napadu i održavaju prednost od par koševa. Na 5:22 do kraja Srbija vodi 32:25!!! U istom ritmu, i po istom principu, zaršena je ova dionica utakmice. Italijani sa sve manje rješenja u napadu, tek što ih povremeno služi šut za tri poena. A srpski košarkaši umiju i za dva, i za tri, i sa slobodnih bacanja – 44:33, na poluvremenu!

Tokom treće četvrtine Srbija je održavala prednost od +11 razlike, a ono što fascinira sve naše navijače i objektivne posmatrače je činjenica da Milosavljević, Micić, Lučić, Gudurić, Kuzmić…. dojučerašnji ”anonimusi” i ljudi koji sigurno ne bi igrali ovo prvenstvo da su tu oni najbolji, oni dakle, lagano i sigurno, sa velikim autoritetom, nadigravaju Italiju, i krče put ka polufinalu Evrobasketa! Pa mi smo, svjetska košarkaška velesila!!! Na 5 min, do kraja utakmice, Srbija vodi 70:59!

I tako, sve do kraja, – ovo ne može niko, da bez skoro dvije postave najkvalitetnijih igrača, ovako ubjedljivo, i pored puno grešaka i opuštanja, – kontroliše rezultat jedne četvrtfinalne utakmice. Na kraju 83:67 za Srbiju. U petak veče prilika je da se revanširamo Rusima, i uđemo u finale Evropskog prvenstva!

Podjelite tekst putem:

8 thoughts on “Evrobasket: Srbija moćna, za sve mora noćna! ( 83:67 – protiv Italije)

1. Italijani, nedorasli, forsirali šut, naši su sjajno iskoristili slabosti, naročito one pod košem. Bogdanović izrastao u vođu.

Mislim da imamo ozbiljne šanse da ispravimo greške iz prve utakmice s Rusima, posebno što su i oni pokazali dosta propusta u meču s Grcima. Ali, biće čupavo.

2. Crnogorski identitet sa svakom sportskom pobjedom Srbije na svjetskim borilištima pokazuje koliko je tanak,vještački i lažan.I zato im se,tim veličanstvenim pobjedama duha zajedništva,Srbi iz CG toliko raduju.

Ustaše,ne damo vam svoju djecu!

Živjela Srbija!

1. Đe si ćetnik , što kuneš đa’ole na sre srca ka kakva zla ženetina , to ti je zadnja linija odbrane , odgledaj jednom Bitku na Neretvi da se malo opuštiš !
      Pa naravno da ću navijati za bivše jugoslovenske republike , ada nećiu za ruse i italijane , da Bog da finale bilo Srbija-Slovenija !

3. Bravo srbi , još bez pola tima polufinale , BRAVO !
    Ajde , da Bog da , pa sa Slovencima u finale !
    Nadam se da Zecu nije „svejedno“ ko će pobjediti u polufinalu Srbija – Rusija , mi crnogorci , potomci starijeh dukljana , ćemo svijem srcem navijati za Srbiju , a ti Zeče , jeli ti i dalje svejedno ?

1. Bravo Srbi,uvijek i svuda, bili oni sa Njeguša ili Subotice.

Cetinjski vjesnik, Srbi u Americi, br. 7, ukucati br. str. 2., 1909, Cetinje.

SRBI U AMERICI

Među SRBIMA u Americi još vlada ratoborna struja i oni neprekidno rade na pripremama kako bi i preko mora što više koristili svojoj otadžbini u ovim sudbonosnim danima. Tako smo iz San Franciska, u Americi, dobili pismo od šest brače OTAŠEVIĆA SA NJEGUŠA, u kom izjavljuju svoju radost što su vidjeli, da se Crna Gora sa Srbijom dala na složan rad u korist OTETIH SRPSKIH POKRAJINA, BOSNE I HERCEGOVINE. Izjavljujući svoju odanost Prijestolu, oni u ovom svom pismu izjavljuju u ime svoje i mnogih Crnogoraca gotovost, da su spremni svakoga časa priteći otadžbini i boriti se u bojnim redovima protivu opšteg neprijatelja, koji je svojim nasiljima DOJADIO CIJELOM SRPSTVU. Svoje pismo završili su izjavom, da svi SRBI U AMERICI čekaju samo na znak iz SLOBODNIH SRPSKIH ZEMALJA, pa da polete u sveti boj, uvjereni da je pravda na našoj strani i da će SRBI, kao i uvjek, i ovom prilikom izaći vedra čela i sa pobjedom.