IN4S

IN4S portal

Fenomenalna Srbija: „Orlovi“ razbili Švajcarsku za prvu pobjedu u Ligi nacija!

Bravo za orlove, foto: profimedia

Kakvo veče u Leskovcu. Srbija je odigrala sjajno i upisala prvu pobedu u A diviziji Lige nacija, pošto je savladala Švajcarsku sa 2:0 i podsetila na neke utakmice kad je dobijala velike evropske reprezentacije.

Sjajna atmosfera sa tribina stadiona „Dubočica“ nosila je „orlove“ do važnog trijumfa. Za razliku od prethodne utakmice sa Danskom, na ovom susretu je napad bio dobar. Sve to je uticalo da igrači prikažu neverovatnu požrtvovanost i borbenost za svaku loptu.

Srbija je na početku meča prepustila loptu rivalu, igralo se na polovini Srbije, ali prave opasnosti po gol Rajkovića nije bilo sve do 32. minuta kad je Bril Embolo loše šutirao iz dobre pozicije.

Osetili su izabranici Vladimira Stojkovića Piksija da su „sajdžije“ najranjivije po levoj stranie i tu su ih napadali preko brzonogog i raspoloženog Veljka Birmančevića koji je mučio protivničke defanzivce.

Srbiji se dobra igra u finišu prvog dela i velika upornost Strahinje Pavlovića isplatila. Iznudio je fudbaler Milana slobodan udarac na desnoj strani u nadoknadi prvog poluvremena. Centrirao je Lazar Samardžić, lopta je u nogu pogodila Nika Elvedija i završila je iza leđa Gregora Kobela.

Drugo poluvreme moglo je idealno da počne za „orlove“, jer se u idealnoj prilici našao rezervista Luka Jović koji je na startu ovog dela susreta zamenio Marka Grujića, pišu Novosti.

Igrač Milana je izašao sam ispred čuvara mreže protivničke ekipe, ali golman „sajdžija“ je uspeo da uđe napadaču Srbije u šut i spreči ga da se upiše u strelce.

Postigla je Švajcarska gol u 55. minutu, no on je poništen zbog ofsajda u kom se našao Dan Ndoj. Morao je da reaguje VAR, ali pogodak opravdano nije priznat.

Aleksandar Mitrović je u 61. minutu pokazao kakav je majstor ove igre. Najpre je stigao jednu loptu koja je išla u aut. Bio je uporan kapiten, došao je do nje, potom je ušao u kazneni prostor i fantastičnim udarcem zatresao mrežu rivala.

Nastavila je Srbija da razbija rivala i nakon vođstva do 2:0. Jović je promašio veliku šansu, a onda je mogla da usledi kazna u 71. minutu.

Oborio je Kosta Nedeljković u šesnaestercu Ndoja, sudija Simone Soca je pokazao na penal. Loptu je namestio Bril Embolo, no Predrag Rajković je pročitao njegovu nameru i uspeo je da odbrani udarac sa bele tačke.

Priliku da zaigra dobio je u 74. minutu talentovani 17-godišnjak Andrija Maksimović kome su poslednjih dvadesetak dana kao iz najlepših snova. Prvo je debitovao u večitom derbiju protiv Partizana, potom bio starter u duelu sa Interom u Ligi šampiona, a onda je zaigrao i za seniorsku reprezentaciju Srbije.

Zapretila je Švajcarska još dva puta do kraja meča, no naša mreža je ostala netaknuta i „orlovi“ su upisali prvu pobedu u Ligi nacija.

U drugom meču naše grupe Španija je kao domaćin savlada Dansku sa 1:0. „Furija“ je tako izbila na prvo mesto na tabeli sa sedam bodova, skandinavska selekcija ima šest, Srbija je treća sa četiri, dok „sajdžije“ nemaju nijedan bod.