IN4S

IN4S portal

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pobedom nad Holgerom Runeom, danskim teniserom, rezultatom 6:3, 6:4, 6:2. Za polufinale srpski as će se boriti sa Australijancem Aleksom De Minorom.
Ako se od nekoga očekivalo da će u meč sa Novakom Đokovićem ući rasterećeno i hrabro, to je bio Holger Rune, međutim mladi Danac na početku meča delovao je izuzetno uplašeno. Toliko uplašeno da nije mogao da dođe do poena u prva tri gema.
Sa nulom je Novak osvojio i svoj i protivnikov servis gem i tako rano stekao važnu prednost. Iako je Rune uspeo da u narednih nekoliko gemova makar malo popravi utisak, Novakova igra bila je na vrhunskom nivou.

Besprekorno se kretao, još bolje čitao protivnika i pronalazio sjajna rešenja na mreži. Posle 29 minuta srpski as već je vodio sa 1:0 u setovima.
U drugom setu Novaku je pala koncentracija, ali više od toga brinulo je to što se držao za stomak i izgledao kao da trpi bolove. Međutim, otrčao je u pauzi između gemova do toaleta i vratio se onaj Novak iz prvog seta, prenio je Sputnjik.
Srpski as napravio je brejk, a potom je bio u prilici da set završi na servis protivnika. Propustio je čak šest set lopti! Delovalo je da bi Rune mogao to da kazni, izborio je Danac i brejk šansu, ali kada je Srbin spasao na kraju je rutinski upisao velikih 2:0 u setovima.
S obzirom na prethodne duele dvojice tenisera, kao da se samo čekao momenat kada će Holger zakomplikovati ovaj meč, ali nije bio Rune ni blizu toga.
Napravio je brejk srpski as odmah na početku trećeg seta i time pokazao da će meč uskoro biti gotov.

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Fenomenalni Novak počistio Runea sa terena – najbolji svih vremena je u novom četvrtfinalu Vimbldona

1. Pa dokle vise rasprava? Dijamant porediti sa kamenčićima… Svi mogu da osvoje ponešto ako im Nole dozvoli i ako se poklope okolnosti..

2. Jedva čekam da pobediš sve koji ti dođu kao protivnici tako da budeš još bolji a već si naj naj bolji