IN4S

IN4S portal

Furiozan preokret moćne Španije protiv Francuske za finale EP!

Španija je prvi finalista Evropskog prvenstva u Nemačkoj! I to kako – preokretom za četiri minuta protiv Francuske, koja je povela preko Koloa Muanija u devetom minutu, da bi u 21. izjednačio Jamal, a u 25. pogodio Olmo za totalni prekret 2:1 (2:1). Ispostaviće se, i konačan rezultat. U sredu od 21 čas sastaju se Englezi i Holanđani.
Mnogi su verovatno očekivali još jednu „uspavanku“ zbog ogromnog uloga – finale, ali su Španci i Francuzi demantovali čitav svet i demonstrirali su fudbal za Bogove, fudbal kakav volimo s gomilom prilika i čak tri gola u uvodnih 25 minuta!?
Da li je moglo da se traži više? Teško!
Francuzi koji su do polufinala stigli bez postignutog gola iz igre, jedan iz penala i ostalo autogolovi, kao i penali protiv Portugalije, pronašli su put do mreže Unaja Simona već u devetom minutu, kada je precizan bio Kolo Muani, prenosi Sputnjik.

To je „otvorilo“ utakmicu, a Španci su uzvratili udarac već u 21. minutu. Lamin Jamal ispisao je istoriju kao najmlađi strelac u istoriji evropskih i svetskih prvenstava.