Генерал Фабио Мини: У НАТО улази само онај који жели да буде амерички роб
Ако би Србија пожелела да уђе у НАТО, разлог би био идентичан ономе због чега улазе земље из окружења – ставити се под нечији кишобран. Али то је лажно ишчекивање, то би, практично, значило да Србија жели да се „окачи“ о САД. Као потврду овог става наглашавам – Србија мора увек да се сећа да је није бомбардовао НАТО својом иницијативом, већ америчком! Иницијатива и реализација бомбардовања 1999. потекле су из САД, баш као и пројекат независности Косова, рекао је у интервјуу за Новости италијански генерал Фабио Мини.
Он је био командант Кфора на Косову и Метохији од октобра 2002. до истог месеца 2003. године. Генерал, који је обављао високе војне функције у Италији, са четворогодишњим искуством у САД при 4. пешадијској дивизији „Форт Карсон“ у Колораду, али и са ангажманом војног изасланика Рима у Пекингу, подсећа да су САД још у Клинтоново време испланирале независност Косова.
НАТО је требало само да буде потчињен Америци када је одлучила да бомбардује Србију… и тако је и било. Јер, НАТО је Вашингтону користио и у спровођењу пројекта независности Косова. Дакле, разлог зашто сам уверен да Србија не треба да уђе у НАТО јесте дугогодишње сазнање да када се уђе у тај савез, ви сте под контролом САД. Не мислим да Србија жели да уради тако нешто.
У готово свим земљама у окружењу Србије већ су постављене базе НАТО?
– Те земље рачунају на тзв. колективну одбрану, а многе имају велики осећај освете према Русији… Они не желе да Русија припада Европи, али Русија је Европа, једино ако нећемо да идемо против географије. Дакле, те земље не желе да се прича више о Русији, оне желе да буду уз оне за које верују да могу да бране њихове интересе, па имају НАТО иза себе. Али то није реалност. Те земље верују да НАТО може интервенисати против Русије. Не верујем да ће Русија икада било кога напасти.
Где је ту Италија, да ли су, рецимо, реално подељене базе НАТО и САД на Апенинском полуострву?
– То је истински право питање, које ми до сада није нико поставио. Сада је прилика да објасним. Американци много пута имају две командне палице, два инструмента, у вези са базама: у Италији постоје базе које могу бити коришћене од стране других земаља чланица НАТО, а Американци могу да их користе, а постоје и оне којима само они, Американци, управљају. Дакле, базе НАТО су потчињене концепцији, а остале су регулисане билатералним споразумима. Тако Италија са САД има споразум од 1950, то је тајни документ којим се Италији налаже да стави на располагање своје базе на италијанској територији за потребе Америке. Такве су многобројне, а највеће су оне у Авијану и Сигонели на Сицилији.
И сам помен базе Авијано Србију подсећа на бомбардовање 1999. године – одатле је полетао највећи број авиона?
– Ради разјашњења, та база је подељена на амерички део и онај који припада НАТО. Авиони су полетали из америчке базе, то није била база НАТО, али Американци су инсистирали на томе да је то база НАТО. То је једина истина.
Механизам како заправо функционише НАТО познајете са прве војничке линије, занимљиво је да сте и пре 10 година имали истоветни став о НАТО?
– НАТО, осим геополитичким, служи и економским интересима САД. То је агенција која пружа услуге, то није више онај савез из 1949. године, сада је то нешто што личи на најамничку компанију: платиш и добијеш услугу, али са меничним јемством држава чланица, које су прихватиле да немају обавезу контроле и постану део мултинационалне компаније на располагању ономе ко плати – иако се ради о интересима само једне државе, САД на пример.
Постоје ли данас лажни ратови које води НАТО, за рачун неког или неке земље?
– Својевремено сам рекао да би НАТО, хипотетички гледано, ако би то од њега затражила нека позната светска компанија и за то платила, и повео рат. То мислим и данас, јер сви актуелни ратови воде се за рачун некога, на терену у ратом захваћеној земљи убијају или их убијају, а представљају заправо нечији интерес, говоримо о интересима много већим од интереса оних који страдају. Погледајте Сирију – све је у интересу САД.
Чињеница је да захтева за оружану интервенцију НАТО од стране европских држава никада није било?
– У теорији, и када би нека земља изнела захтев за интервенцију, а он се не подудара са ставом само једне земље чланице, не предузима се ништа јер одлука треба да буде једногласна. То је у теорији, у пракси никада се нико није успротивио некој одлуци, сетимо се на пример интервенције у Ираку, ако одлука није једногласна онда се ни уздржани глас није рачунао као глас против.
Како тумачите феномен по ком су земље које су изашле из Варшавског пакта практично одмах потрчале у други пакт по сваку цену?
– Није тим земљама стало до НАТО, већ до савезништва са САД. Узмите пример Пољске или балтичких земаља, или неких других, њих НАТО не интересује, оне желе да буду амерички робови, те земље излазећи из једног савеза утрчавају у други верујући да су тако слободније. Варшавски пакт је имао одређена правила и свака појединачна земља је била важна, свака за себе, осим Совјетског Савеза, који је био најважнији. Те земље неће једноставно да виде да САД не дозвољавају таква правила, Америка диктира све законе и може да иде против свих конвенција.
Вашингтон диктира законе
Седиште НАТО се налази у Бриселу, али оперативни врх је у Вашингтону, тамо се диктирају закони. Ставови осталих земаља чланица не узимају се у обзир – категоричан је наш саговорник.
НАТО деоничарско друштво
У реалности, НАТО је данас деоничарско друштво контролисано од стране холдинга САД и на располагању ономе ко плати, односно ко има највеће квоте унутра, а то су САД и остале државе са мањим учешћем. И увек је тако: захтеве поставља онај ко има највеће квоте – оцењује генерал Мини.
Извор: Новости
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Италијански генерал је рекао сушту истину, коју свако може лако да спозна, ко има иоле соли у глави. Комични су ми ови горљиви родољупци овде, који, као, цркоше за montenegro, за његову независност, сувереност, самобитност, бла-бла… Уз то, спочитавају нам да не волимо „своју земљу“, која се од скора, ничим изазвана, ни не зове Црна Гора, него „montenegro“, само зато што не љубимо њиховог Господара и НАТО. Ако они не разликују подаништво од родољубља, ми знамо разлику! У „преварендуму“ пре 12 година, украли су нам заједничку државу са Србијом. Уместо вековне националне и државне идеје Црне Горе, почели су да реализују наказни пројекат србофобног montenegrа. То им није било довољно и сада, све нас гурају у ропски положај према НАТО агресорима, омима који су нас рушили и убијали. Шта им је уопште и требала независност, кад са њом нису урадили ништа, сем што су омогућили успешно инсталирање приватне државе? Затим, признали су УЧК као „државу“, па завели санкције и заметнули кавгу са Русијом, а све зарад здравље бабусскаре Хилари Клинтон. Доследно,идући даље, све нас су прошле године довели у робовски положај према душманима, неуставним уписивањем у НАТО. Опет без референдума, пуким прегласавањем, опет недемократски и фукарски, мимо воље 85% грађана! Шта ли мисле, ко ће им попуњавати војне јединице који као окупатори иду у Авганистан? Ко ће ићи да буде топовско месо, кад ми, Срби, тамо нећемо? Наравно, како неко мора – ићи ће они, који се радују и веселе НАТО пакту! У Авганистан ће ићи прво чланови дпс и сдп, симпатизери режима, буџетлије, полицајци, удбаши, доушници, друкаре, шпијуни, чанколисци и подрепаши. Ако ни то не буде довољно, нека иду они увозни гласачи што их довлаче за сваке изборе из Албаније и Косова и Метохије, да са туђим документима гласају и прегласавају, као 2006. године. Ако су ти „увозни“ сурогат гласачи за 200 евра спремни да на бирачком месту глуме своје сународнике из Детроита, вероватно ће за 72 евра дневно пристати да ратују у Авганистану? Ионако на тзв. „косова“ нема посла!
@Djkani Kao i dosad uglavnom se slažemo u mišljwmju
… Istinu su Vam govorili, Sana!
Na kraju, biše obružali potajice skoro cijelu Dinarsku diviziju teškim naoružanjem, ovu možda i najbolju srpsku jedinicu Drugog rata.
Počesto su znali da pripreče put ustaškoj vojsci u graničnim pojasevima okupacione zone koju su kontrolisati, a bilo je i sporadičnih vatrenih okršaja sa ustašama i kačacima.
Posebno su spasonosno po Srbe djelovali na KIM, u Metohiji zapravo. Nebrojene hiljade života su im dužni đakovički i drugi Srbi!
Ne kažem da nijesu imali svoje ratne ciljeve i imterese, opet ponašali su se uglavnom kao časni vojnici, osim ako je neko imao nesreću da ga trefe njihove fašističke kaznene jedinice, koje su istina djelivale rijetko, uvijek kada je trebalo izvršiti odmazdu.
Takvo je i iskustvo grčkih ostrva … Bili su skloni da sklapaju prijateljstva sa lokalnim stanovništvom, a “ pad Italije“ su mnogi od njih dočjekali kao spasenje.
… Neke su se jedinice , grupe i pojedinci priključili pokretima otpora.
Cetinje je posebna priča, koja stoput grđe govori o nama negoli o njima!
@Dikanu….Pričali su mi moji stari da nije bilo Italijani da Srbi ne bi u ovolikom broju preživeli ustaški teror. Na Kosovu naši manastiri spašeni zahvaljujući njima. Meni lično najdraži narod u Evropi. Od kulture sporta muzike… A i naša princeza im je bila kraljica. Malo li je….. Sa nekima smo živeli zajedno pa nam lijepo zahvališe. Srećan put svima koji su želeli da odu. Samo ima jedna sitnica htjeli su odnijeti i više nego što im pripada. Neki su i uspeli. Zahvaljuju ći Nato.
@ Sana,
У праву си за Италијане, спашавали су понекад Србе од злочинаца. У II свијетском.
Чак су и Немци спасили много Срба у Пећи од Балиста који су их поређали уза зид.
Италијани, Немци, су се тада мешали зато што нису хтели да прљају руке. Нијесу ваљда дошли у Пећ да би спашавали Србе?
Имао је ко да уради те прљаве послове. као када ја ангажујем касапина, зато што ми је грко да кољем.
Србија је већ у НАТО.
Наводна неутралност Србије, у преводу са новоговора, значи само једно: неутралисање Србије.
То је право, стварно и једино значење.
Ситуација је, начелно, јасна.
,,Српско питање“ на Балкану се решава нестанком Срба као народа и тај процес је у току.
Србија је НАТО вазал и Запад нема разлога да од ње прави нешто друго. Извините што понављам, али је битно да се разјасни: Србија је већ у НАТО. Територија, власт и оружана сила су под контролом и у служби НАТО.
Једино што није за НАТО, што је потенцијални реметилачки фактор, је сам народ.
Екмечић је једном написао: НАТО зна да би у случају сукоба са Русијом морао да пошаље пола милиона војника на Балкан. Добро, то је било давно кад је он написао, сад не би требало ни десети део тога, али остаје непријатељско расположење народа према НАТО.
Дакле, то је последње што треба уклонити, сам народ, а они раде темељно и не остављају ништа недовршено, за разлику од Срба.
Е сад, ако хоћу да будем сасвим прецизна, не више ни народ, јер смо враћени у период пре 1804. Под народом се, у Европи, сматра заједница која има своју државу. Пошто српска држава не постоји, онда не можемо говорити о Србима као о народу, већ као о племену.
Дакле, једино питање, једино релевантно питање из којег могу доћи неке конкретне последице, јесте како то племе организовати да пружи отпор и поново постане народ?
@ гост,
Све се слажем са тобом, само не то да смо племе а не народ.
Познато је да и народ може да буде окупиран, Срби су ту шампиони, 400 година су били под Турцима. И Турци су покушавали да Србе сведу на племе, тешко им је ишло. Рушили су српске цркве, на њихово место зидали џамије са надом да ће им неки Хари Кришна пренети благослов, узимали српску децу милом и силом за Јаничаре, терор….. Нешто је Србе одржало, иако су и тада имали шкарт, муслимане, неке мале еуропејце….. И сада имају шкарт, комунисте, западну школу, наметнуте педере, сорошоиде….. На исто му дође.
Све се свело на борбу за опстанак, та борба се мора одвијати непрестано, целог живота. Али не као Дарвинови што једу живу децу, него хришћански. Православно, пошто је од хришћана од Шизме, преостао само овај Православни део.
С вером у Бога, и треба погледати искуство из 1804. године, али сада треба Аустријанцима, Французима, Немцима, Енглезима, Американцима, Украјинцима, Естонцима, Пољацима,………. послати поруку да хране своје синове и шаљу у војску, „Србија се умирит’ не може. Па нека опет њихови синови остављају коске овде, па нека њихове мајке опет црну вуну преду. Када већ нису запамтиле.
То може лако и брзо да се деси, само ако се Срби узму у памет.
… SRBI NIJESU BILI OKUPIRANI, NE ČETRISTOTINE, NEGO NI JEDNU JEDINU GODINU!!!
Okupirana je bila srpska oblast središnje podunavske Srbije i centralna Bosna, još i ponešto robnih krajeva prema moru i rijeci Savi.
SKORO PA DVIJE TREĆINE SRBA, od Istre i Dalmacije, preko Krajina, Stare Crne Gore, Južnog primorja i planinske Albanije, prekosavski i prekodunavski Srbi, sve do srpske Vlaške, naš NAROD ŽIVI U SLOBODI koju oružjem brani i čuva sopstvenim snagama!!!
U dvije carevine, u vojnim Krajinama, Srbi su podanici koji pripadaju visokom staležu vojne kaste : plemići, vojnici ( uglavnom Srbi ), građani, seljaci (puk)! … Tim redosledom!
Da se mi konačno manemo germanske istoriografije nametnute Srbima na Berlinskom Kongresu! … I više nego štetne, svakako lažne, paradigme o “ rajinskim Srbima „!!!
Koja je ta laž i službi usuđivala kompleksa inferiornosti Srbima, koji su oni u četri rata pokazali i ko su, i šta su! I to prije svega oni Srbi, oni su najubedljivije pokazali svoj ratničku i slibodarski potencijal!!! Koji su oni samo sticajem istorujskih i geopolitičkuh okolnosti, odista vjekove bili pod Turcima, onaj manjinski dio SRBA!
…Aman, zaman!
Da utuvimo to u glave, pogotovo ovdje u CG, đe je inskonstruisana jedna puvačaka slika o jedino našoj slobodi, dok smo ono jednom bili Srbi!
… I taj naš kompleks lažne superiornosti nad svijem drugim Srbima!
A ko i dalje hoće da aveta, široko mu polje.
@ Косовац
Апсолутно сте у праву.
То је моје огорчење … немоћ …
Није ми била намера никог да вређам или наљутим.
Говорим и пишем отворено без увијања. Можда некад оштро па се покајем.
Увек ме изнервира апатија и незаинтересованост нашег народа, зато рекох …, па да се не понављам.
Како видимо, Србија није у НАТО, али НАТО јесте у Србији.
Србија је већ у НАТО као вазал, тако да не знам чему више расправа о НАТО.
Коме није јасно до сада, неће никад.
Право питање је – докле више.
На ком смо ми путу уопште!
Ми не можемо да се договоримо ни о прошлости, сви је различито тумаче, како ћемо онда постићи неки консензус о битним питањима која се тичу опстанка данас. Погледајте само шта се догађа са решењима за Косово. А, тек будућност!
Нестаће нас!
@ гост,
Нећемо нестати, само стрплење. Мора и вера у Бога.
Има ли шта да каже на ову тему наш Алексица.
… Italijanski, NATO-vski general, a Čovjek!
Jedan drugi italijanski general iz Drugog rata, inače Dučeov bliski prijatelji još iz vremena fašističkog pohoda na Rim, zgrožen zločinima ustaša, napisaće Dučeu pismo koje završava rečima : “ … NA SAVEST ITALIJE I NAŠE KULTURE PAŠĆE NEIZBRISIVA MRLJA I NAJGORA BRUKA, AKO SE, DOK JE VRIJEME, JASNO NE DISTANCIRAMO OD USTAŠA I TAKO SPRIJEČIMO DA NAM SE PRIPIŠE DA PODRŽAVAMO NEVIĐENO LJUDSKO BEZUMLJE!!!“
Tom prilikom je snimljena i fotografija rečenog generala, Alesandra Luzana ; stoji na livadi nad leševima poklane srpske dece, njih 120 na broju, isprijed škole u Pribilovcima … Stoji iznad njih, UHVATIO SE RUKAMA ZA GLAVU (!), ne može da veruje u šta gleda! … Alesandro Luzana, vojnik, general, školovan za rat, ne i za bestijalne satanističke rituale!!!
Kao i u miru, isto tako i u ratu, svak može da izabere što će da bude : pas, ili Čovjek!
Ova dva italijanska generala, iz dva ista ustvari rata protiv Srba, su izabrala ono teže – da budu ljudi!!!
Није тачно да је НАТО бомбардовао Србију на иницијативу Америке.
НАТО је Бомбардовао Србију на иницијативу следећих земаља удружених у злочиначки подухват:
Америке, Велике Британије, Немачке и Француске.
После тих главних злочинитеља, морали су да свој допринос дају Норвешка, Италија, Албанија, као и оне земље које су биле уз скуте Хитлера још у II светском рату.
Рецимо, запажен допринос злочиначком подухвату дао је тадашњи Румунски председник Константинеску: Није испоручивао бомбе, али је зато Молио алијансу да већ једном крене са бомбардовањем и прекине неиздржљиво стање кршења људских права Шиптара на Космету.
Може о свакој земљи појединачно да се прича са познатим подацима, али овде треба истаћи ипак да је Грчка обелила образ, такође и Македонија колико је могла.