General-major Kovač za IN4S: Amerika bi da zatvori takozvanu „crnu rupu“ na Balkanu zarad svojih interesa
1 min readU našoj južnoj pokrajini separatisti „proslavljaju“ svoj praznik, takozvani „dan nezavisnosti“. Tim povodom, ali i povodom francusko nemačkog predloga profesor, doktor nauka i general-major u penziji Mitar Kovač izjavio je za naš portal da je Srbija dovedena u situaciju da pod pritisko reaguje. Ipak, smatra on, ne sme se dozvoliti da se neustavno deluje i potpisuje bilo kakav sporazum koji međunarodno obavezuje buduće generacije.
-Što se tiče takozvane „Nezavisne države Kosovo*“ mora se poći od toga da je to proizvod višedecenijske velikoalbanske ideje materijalizovane uz potpunu podršku SAD, NATO i EU, smatra general-major u penziji Mitar Kovač.
Srbija je, kako navodi Kovač, dovedena u situaciju da pod pritiskom u kratkom vremenskom periodu „pristane“ na sporazum kom narod Srbije ne daje nikakvu podršku. Radi se o francusko-nemačkom predlogu, koji je ni manje ni više do priznanje takozvane lažne države.
„Mislim da mi moramo poći od toga koje su posledice ukoliko bi se nešto takvo i dogodilo. Ako bi Srbija poklekla pred pritiscima Zapada i izašla u susret vodećim zemljama koji predvode ovaj proces (pre svega Americi, Francuskoj, Britaniji i Nemačkoj), došlo bi do nemira u Srbiji, do nekog trajnog procesa nestabilnosti“ smatra Kovač.
„Zbog ukrajinske krize, zbog pokušaja daljeg nastupa na Istok i zbog pokušaja izbijanja aduta Rusiji da rešava pitanja svog naroda na prostoru Ukrajine i da pripaja oblasti u kojima je većinsko rusko stanovništvo, Amerika nastoji da zatvori ovu takozvanu crnu rupu na Balkanu, da integriše i prostor BiH i Srbije u celosti kroz lažnu državu Kosovo, a suženu i obogaljenu Srbiju – kroz NATO pakt i EU, da bi imala „sigurno bezbednosno stanje“ u pozadini, kako bi u političkom, međunarodnom smislu izbila argumente Ruskoj Federaciji, da može na isti način da rešava svoje geostrateške probleme“, navodi on.
Dalje, general kaže da je to osnovna intencija ove žurbe, jer bi se pred međunarodnim institucijama izlazilo sa aktima da je došlo do sporazuma bez spoljnjeg pritiska i bez uslovljavanja.
„Svima je sasvim vidljivo i jasno da je to jedna ortodoksna laž, da su se sporazumela dva subjekta, odnosno tzv Kosovo i Srbija – da rešavaju probleme mirnim putem, da nemaju nikakva potraživanja, da imaju regulisanu granicu, da međusobno priznaju i diplome i pravna akta, pasoše itd, sve sem formalnog priznanja i otud ovaj problem koji se danas ističe pred našim društvom. Govori se da Srbija nikad neće dopustiti da Kosovo* uđe u UN, da nećemo priznati tzv državu, a onda se dobrom analizom vidi da se to i ne traži ovim sporazumom – jer tu je forma, a suština je u samom sporazumu da sve što nije navedeno oko UN, (mada jesu prećutno kroz članstvo u međunarodnim organizacijama) i što nije eksplicitno traženo da se prizna formalno država Kosovo*, da su svi drugi elementi u tom sporazumu u suštini priznanje.
Otuda bi njihovo navodno slavlje za „Dan (ne)zavisnosti“ imalo smisla ako bilo ko u Srbiji smogne snage da mimo volje naroda potpiše jedan takav sporazum koji dugoročno ugrožava srpske vitalne, nacionalne interese“, smatra Kovač.
On navodi da će naredni meseci pokazati veliku deobu i raspolućenost srpskog nacionalnog bića u smislu podrške svima koji se bore protiv bilo kakvog sporazuma protiv takozvane legalizacije lažne države.
„Verujem da će Albanci veoma brzo (a to se vidi po Kurtijevim izjavama) prihvatiti fracusko – nemački predlog jer je to suštinsko priznanje, bez obzira što se sad govori da je to okvir za pregovore. Gde je okvir – biće i konačno ponuđeno rešenje sporazumom, sa nekim kozmetičkim izmenama i uslovljavanjem sa ZSO na prostoru KiM. I jedno i drugo je nepotrebno srpskom narodu“ navodi Kovač.
On dodaje da rešenje za status KiM treba tražiti u međunarodno priznatim granicama Srbije, bez promene granica, bez promene Ustava, a bilo koje drugo rešenje na nivou autonomije nek uvaži bilo koja autonomna prava.
„Sigurno je da je većina Zapadnih država saglasna sa postupanjem i delovanjem aktuelne privremene vlasti u Prištini, oni to javno ne govore ali ne čine ništa da promene njihov stav prema Srbima i prema srpskom nacionalnom pitanju. Svako rešenje za promenu granica Srbije je nacionalno štetno i ne sme se dozvoliti bilo kojoj vlasti da neustavno deluje i potpisuje bilo kakav sporazum koji međunarodno obavezuje buduće generacije.“ zaključuje general Mitar Kovač.
ali makedonci pristali na sve i dobili da mogu imat državu s imenom želatin u kojo najbitniji predstavnici jedne nacionalne manjine u odnosu na većinu … … kakva privreda i poslovna sposobnost onome ko nije svoj slobodan suveren danas uzmu ovo a sutra mnogoooo više … prekosutra veru naciju maternji jezik pismo tradiciju …