ИН4С

ИН4С портал

„Грешком“ заробљено 10 руских војника

1 min read

Украјинске снаге објавиле су снимак десет руских војника заробљених на истоку земље где се воде борбе између проруских сепаратиста и украјинске вoјске.

ukrajina 223

Војници су припадници руске падобранске јединице, а заробљени су јуче код Џеркалне, у близини границе с Русијом у области Доњецка, навели су званичници на фејсбук страници војне операције против сепаратиста.

Руски војници заробљени у Украјини прешли су украјинску границу грешком, саопштио је извор у руском министарству одбране, преносе Ројтерс и РИА новости.

На овој страници саопштења издају војска, Министарство унутрашњих послова и национална гарда. Није саопштено више детаља о томе како су руски војници заробљени.

На снимку објављеном на тој страници приказана су петорица заробљеника, од којих је један навео да су мобилисани како би учествовали у војној вјежби.

Извор из руског Министарства одбране потврдио је руским агенцијама да су руски војници ухапшени на украјинској територији, али је рекао да су они границу прешли случајно.

„Војници су учествовали у граничној патроли и прешли су је грешком на мјесту гдје није било ознака“, рекао је тај извор, а пренеле су Итар Тас и Риа Новости.

Извор је рекао да војници нису пружали никакав отпор, и додао да су и украјински војници више пута прелазили границу.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy