ИН4С

ИН4С портал

Хрватска пооштрила мјере: Путници из Црне Горе могу уз негативан ПЦР тест или карантин

1 min read
За боравак у Хрватској поново је неопходан четрнаестодневни карантин или негативан ПЦР тест на нови коронавирус

Илустрација

Хрватски завод за јавно здравље објавио је нове препоруке и упутства за особе које прелазе државну границу и упутства за здравствени надзор над особама које улазе у Хрватску из трећих земаља, у које спада и Црна Гора.

За боравак у Хрватској поново је неопходан четрнаестодневни карантин или негативан ПЦР тест на нови коронавирус.

За све особе које улазе у Хрватску из трећих земаља, на основу изузећа од забране преласка границе за особе које путују због неодложних личних разлога, обавезан је здравствени надзор уз 14-дневни карантин, односно самоизолацију.

Карантин, односно самоизолација, се може скратити на седам дана ако особа о свом трошку уради брис носа и грла седам дана по уласку у Хрватску и добије негативан резултат ПЦР теста, преноси Хина

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Хрватска пооштрила мјере: Путници из Црне Горе могу уз негативан ПЦР тест или карантин

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy