IN4S

IN4S portal

Još jedan ubedljiv trijumf Olge Danilović – Srpkinja u polufinalu turnira u Kini

Danilovićeva je do trijumfa došla rezultatom 2:0 (6:4, 6:4), za sat i 44 minuta tenisa.

Srpkinja je loše otvorila prvi set, Tajlanđanka je vodila 2:0 i 4:2, Olga je izjednačila na 4:4, pa na svoj servis spasila čak četiri brejk lopte, da bi u sledećem gemu brejkom osvojila prvi set.

U drugom setu je takođe Tajlanđanka prva napravila brejk, ali je Srpkinja zatim napravila dva brejka i stigla do pobede.

U polufinalu Olgu očekuje okršaj sa Katerinom Siniakovom koja je prva nositeljka turnira. Čehinja, 48. na VTA listi, je u četvrtfinalu pobedila Amerikanku Bernardu Peru rezultatom 2:0 (6:4, 7:5).

VTA turnir u Gvangdžouu se igra za nagradni fond od 267.082 dolara, prenosi RT Balkan.