Јовановић поручио ДПС-у: Кад ви причате о о непотизму, партијском запошљавању и бахатости то је исто као када би Хитлерови нацисти проповиједали људска права
1 min read
Никола Јовановић
Када ДПС прича о непотизму, партијском запошљавању и бахатости то је исто као када би Хитлерови нацисти проповиједали људска права, слободу говора и националну равноправност, казао је Никола Јовановић, шеф кабинета предсједник општине Будва, реагујући на саопштење ДПС.
„Творци теорије“ 1 запослени 4 гласа, каже Јовановић, коју смо кроз аферу “Снимак” имали прилику да чујемо са сједнице главног одбора ове странке, усудили су се да некоме спочитавају партијско запошљавање.
„Они који си Будву задужили 180 милиона кроз криминални дил са компанијом WТЕ и чији је предсједник општине незаконито и на криминалан начин потписао гаранцију на 66 милиона и исту сакрио или у партијском сефу или неком подруму па нам је и дан данас недоступна, јавили су се да критикују оне који предано и поштено раде свој посао. Они који су прошле године бацали шок бомбе, сузавце и гумене метке на грађане, да би супротно изборној вољи преузели власт немају никакво морално, политичко а посебно не људско право да било шта или било кога критикују. Од криминалних послова које су кроз вршење власти извршили у Будви у правном и политичком смислу ДПС Будва је стекао епитет организоване криминалне групе од којег никада неће моћи побјећи“, истакао је Јовановић и додао:
Садашња гарнитура ДПС јуришника у Будви се прошле године скривала иза полицијских и параполицијских структура и утрчала у зграду општине а да сузавац још није ни спласнуо како би брже боље заузели фотеље и домогли се власти. Гори од оних који су учинили злочин према Будви и њеним грађанима су само они који настављају њиховим стопама. По броју запослених и учешћу у укупним издацима за зараде Опстина Будва је међу општинама које имају најмање учешће у издацим. С обзиром да је број запослених сличан ономе као 2016 када је преузета власт од ДПС онда је јасна баналност изјаве о прекомјерном запошљавању.
ДПС је, наглашава Јовановић, увео праксу у запошљавању да они који су примали плату од опстине нису ни знали гдје је зграда а камоли да су долазили на посао и сада им је чудно зашто неко прими накнаду за прековремене сате. Сваки цент који сам примио од Опстине Будве је поштено зарађен и примљен је у складу са законом и позитивноправним прописима.
„Знам да је вама то немогућа мисао јер ваши функционери нису радили за плату већ су живјели од комбинација и злоупотребе службеног положаја. По правилу, првог дана сиједања у функцију добијали су опстинске станове по 100 м2 да би касније исте продавали и узимали нове и тако неколико кругова правили, а због чега се управо води кривична истрага и биће прилике да освјежимо памћење на ваше криминалне радове“, казао је Јовановић и додао:
За разлику од вас, ја радим у општем интересу и трећа сам генерација у породици правника и у државној управи. Јефтини покушај да ме дискредитујете најбоље разобличава чињеница да сам упркос јавној функцији коју обављам у општини подстанар у Будви док се ви башкарите у вилама и луксузним становима које сте отели од грађана и из ђакузија и сауна пишете саопштења са лажним оптужбама. Што се тиче ваше поруке коју сте послали у саопстењу да знате да живим са породицом у Будви већ двије године, морам рећи да сам се слатко насмијао на покушај овог полумафијашког застрашивања јер ми је нејасна луцидност оних који су помислили да ће ме застражити оваква порука кад сте већ имали прилике да се увјерите да ме ни за јоту није помјерила порука из ваших редова прошле године да ми је рупа већ ископана и да нећу добро завршити. Ваше пријетње су баш као и ваша дјела јадна, нечасна и немоћна.
Убудуће бих вас замолио да скупите бар трунчицу храбрости и да се не кријете иза партијског непотписаног саопштења већ да аутор скупи трунчицу храбрости и исто потпише. Овако и ви знате да износите неистине иза којих не смијете да станете именом и презименом.
Како вршимо власт најбоље показује то што смо за 4 године успјели да вратимо 35 милиона дуга који је настао због криминалног дјеловања ДПС, уредно сервисирамо све обавезе, зараде се увијек редовно примају, док у буџету сваке године остварујемо суфицит и имамо снажан инсвестициони бум. И да вам на крају појасним како је то могуће. Веома једноставно а за вас незамисливо. Не краде се – радимо поштено, поручио је Јовановић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


A sto se pravdas lopovima i kriminalcima koji su 30 godina unistavali ovaj narod i drzavu.
Nikola Jovanovicu….
Lijepa i Pametna Glavo….
Zlatni Majcin Sine….
Neka Te Bog Cuva….
Plemeniti Sokole….