ИН4С

ИН4С портал

Како побјећи од надзора службе безбједности: Савјет Едварда Сноудена (ВИДЕО)

1 min read

snouden-edvard christmas
Едвард Сноуден не жали што је извео највеће разоткривање у историји САД-а, због чега га сада прогањају. Он је истакао да би опет исто урадио, без обзира на последице. 

ово је саопштио  на видео конференцији о заједничким савјетима како побјећи надзору службама безбједности, а детаље излагања преноси дописница РТ Марина Портнаја.

Свако жели да зна како је Едвард Сноуден заштитио своју приватност, и он је објаснио најлакши начин на који грађани могу избјећи откривање од стране владе, а то је енкрипција.

Кодиране поруке не могу бити предмет масовног надзора, јер су те информације за обавјештајне агенције попут НСА-е, гледајући општи проток информација, намјерно збуњујуће.

Сноуденов говор је слушало више од три хиљаде људи у Остину, у Тексасу.

Он је рекао да америчка влада и даље не зна каква је он документа припремио за медије, јер су све његове комуникације са њима шифроване, као и са Џулијаном Асанжом.

Када су га упитали шта би промијенио у систему надзора САД, он је рекао да је Американцима потребан супервизор који ће надгледати активности Конгреса, и он сматра да, Одбори који извјештавају не раде свој посао.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Како побјећи од надзора службе безбједности: Савјет Едварда Сноудена (ВИДЕО)

  1. Jo sedamdesetih godina proslog vijeka u JNA nije bilo dozvoljeno elektronska pisaca masina,jer se i tada to moglo prisluskivati ,koliko je od tada proslo vremena ne treba mnogo pameti i vidjeti da sto je tehnika savremenija to je i spijunaza laksa.
    Jedna od prvih sifri novijeg datuma je sifra Skotcke kraljice Marije Stjuart.
    Medjutim jos iz doba Julijusa Cezara poznata su kriptografska pisma.
    Prema rimskom filozofu i drzavniku Ciceronu tajna pisma je pominjao jos i Herodot.U svom djelu Istorija pisao je o sukobu Grcke i Persije u petom vijeku prije nove ere.,koje je smatrao borbom izmedju slobode i ropstva.
    dugotrajno neprijateljstvo izmedju Persije i Grcke dostiglo je vrhunac neposredno posto je Kserks poceo da gradi Peresepolis ,novu prestonicu svoje kraljevine.Prilozi i pokloni stizali su sa svih strana imperijije i suednih drzava,izostala je samo Atina i Sparta.Rijesen da se osveti za takvu drskost,Kserks je poceo da mobilise vojsku,objavivsi da ce prosiriti imperiju,tako se narednih pet godina pripremao i spremio do tda najmocniju vojsku u istoriji i tako 480 pre novog vijekam bio je spreman za iznenadni napad.
    Medjutim pripreme persiske vojske posmatrao je Demarat Grk koji je izgnan iz otadzbine,i zivio u u persiskom gradu Susi.Uprkos tome sto je bio protjeran i dalje je bio odan domovini te je odlucio da posalje poruku kojom bi upozorio Spartance na Kserksov namravan napad .Poruku je trebalo poslati tako da je persiski strazari ne uhvate ,Herodot je napsao:

    Posto drugacije nije mogao da im javi a da ne dodje u opasnost da bude uhvacen,on je to ovako udesio: uzeo je tablicu za pisanje sastavljenu od dvije plocice pa je skinuo sa nje vosak i na drvetu plocice napisao o karljevoj namjeri,pa kada je to uradio ponovo je istopljenim voskom prelio tablicu preko pisma,da strazari na drumovima neebi pravili nikakvu nepriliku onome ko bude nosio te tablice.A kada je pismo stiglo u Spartu ,Spartanci nijesu znali sta da urade sa njime sve dotle dokle kako se prica nije Kleomenova kci a Leonidina zena,Gorga nije pomogla i savetovala im da skinu vosak ,pa na drvetu nadju pismo.Tako su i uradili i procitali za opasnost koja im je prijetila i poslali poruku ostalim Helenima.

    Zahvaljujuci ovom pismu Persijanci su porazeni za jedan dan u do tada najvecoj pomorskoj bici..

    Poznata su i druga tajna pisma i masine za desifriranje od Enigme koju su saveznic dugo lomisli ali ipak do kraja nijesu uspjeli.
    Jedno od najbolji i najsigurnijih sifrantskih pisama imali su Amerikanci u Drugom ratu,oni su koristili indijansko pleme Navaho i njihov skoro izumrli jezik i tako tokom citavog rata niko nije desifrovao nihove poruke u stvari razgovore.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy