ИН4С

ИН4С портал

Конатар: Прошлост не можемо да мијењамо, хајде да стварамо бољу будућност

„Ако смо се дијелили, ако смо толико добри у свађама и подјелама, хајде да сада урадимо нешто контра томе, да покажемо да можемо да се ујединимо око једног циља који је свима нама заједнички - европске будућности Црне Горе“, поручио је Конатар.

Милош Конатар, фото: УРА

Потпредсједник Грађанског покрета УРА Милош Конатар позвао је данас све грађане и актере у друштву да се окупе око онога што је заједничко великој већини грађана – европској будућности Црне Горе.

„Ако смо се дијелили, ако смо толико добри у свађама и подјелама, хајде да сада урадимо нешто контра томе, да покажемо да можемо да се ујединимо око једног циља који је свима нама заједнички – европске будућности Црне Горе“, поручио је Конатар.

Он наглашава да европску будућност Црне Горе подржава преко 70% грађана, те да та чињеница обавезује и ствара одговорност пред свим политичким субјектима.

„Прошлост не можемо промијенити, али можемо да мијењамо садашњост због боље будућности. Вјерујем да та боља будућност, та европска Црна Гора вриједи да сви пронађемо оно заједничко које имамо у нама“, додаје Конатар.

Он закључује да је то порука за цијелу јавност, за све политичке актере у Црној Гори без обзира на све разлике које постоје међу њима.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

7 thoughts on “Конатар: Прошлост не можемо да мијењамо, хајде да стварамо бољу будућност

  1. Dokadcete da sanjate nedosanjane snove kadacete u te vaše programirane glave shvatiti da od evrope nema ništa tosuvam poručili prije dvije-tri godine ali vi iz nekog virtuelnog svijeta ne želite da to prihvatite.oni koisu shvatili idu korakom od devet milja ispred nas.

    10
    1
  2. Ко је икад, игдје извршио неко озбиљно испитивање у вези са тим колика је подршка уласку у ЕУ!

    11
    1
  3. Европска Црна Гора? Какав је то пројекат? Најважније питање је колико је он данас реалан.
    Последње државе које су се прикључили Европској унији су: 2007 године Бугарска и Румунија
    и 2013 године Хрватска.
    Већ пуних 8 година ЕУ није примила ни једну чланицу. У међувремену из Уније је изашла Велика Британија, егзит 2016, коначан споразум 2020 године.
    Затим ово је важно> 2015 године председник Европске комисије Жан-Клод Јункер донео је Одлуку да се ЕУ не проширује наредних пет година. Да државе Западног Балкана не би попунио неки други глобални играч госпођа Меркел формирала је Берлински процес.
    Берлински процес (The Berlin Process) је дипломатска иницијатива повезана са будућим проширењем Европске Уније.

    Берлински процес је међувладина иницијатива сарадње која има циљ да ревитализује мултилатералне везе између Западног Балкана и одређеним земљама ЕУ, као и да побољша регионалну сарадњу земаља Западног Балкана у области инфраструктурног и економског развоја. Многи сматрају да је то једна од водећих политичких иницијатива трећег кабинета Ангеле Меркел које се тичу југоисточне Европе.
    Значи ми градимо ове скупоцене аутопутеве на првом месту да би у будућности ЕУ господари имали по чему брзо да путују.

    Од 2013 досад нико није примљен у ЕУ, а након изласка В. Британије тешко да малена Црна Гора може бити утешна награда за ЕУ.

  4. Proslost nam pruza mnostvo nacina da stvorimo postenu buducnost. Vi ste u pokusaju da stvorite drustvo koje ce bi buducnosti bilo bez Srba, zapravo da sve Srbe prevedete u ogranke srBstva. Znate , koren je svima isti. Kada-tad, korenima se svi vracamo. I ono sto su nam ucitelji mnogo puta kazivali; bez proslosti nema buducnosti.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy