IN4S

IN4S portal

Kraj za “orlove“ na Evropskom prvenstvu: Sa dva boda se vraćaju u Srbiju

Fudbaleri reprezentacije Srbije završili su takmičenje na Evropskom prvenstvu na poslednjem mestu u grupi. Orlovima je bila potrebna pobeda protiv Danske, a duel je završen rezultatom 0:0.

Nisu ni Englezi pomogli koji su odigrali protiv Slovenije takođe 0:0.

Tako je Engleska završila kao prva sa pet bodova, Danci i Slovenci slede sa po tri, a Srbija je sa dva na poslednjem mestu. Realno je reći da se očekivalo mnogo više.

Sve se završilo zvižducima igračima sa tribina u Minhenu.

Utakmica je bila spora, bez previše šansi, Srbija je zapretila tek u par navrata, najviše preko Aleksandra Mitrovića, dok je dobru šansu u samom finišu imao Sergej Milinković-Savić.

Ostalo je 0:0. Od ukupno 24 reprezentacije koje učestvuju, samo osam timova ide kući posle prve faze, a jedan od tih timova je i Srbija. Nažalost.

Probao je selektor Dragan Stojković Piksi sa promenama, eksperimentima, uveo je Mijailovića i Samardžića u prvu postavu, mešao je karte, igrao i sa trojicom napadača, ali to nije bilo dovoljno da se probiju Danci.

Nisu ni Danci odigrali ništa posebno, ali nedostajalo je prave završnice u igri našeg tima. Ali ne samo završnice, već više od toga nedostajalo je kreacije na sredini terena.

Odbrana je pozitivno iznenađenje, primili smo dva gola na tri utakmice.
Moglo je ovo mnogo bolje da se završi…

KRAJ

Srbija završava takmičenje na poslednjem mestu u grupi

Nadoknada

Igra se nadoknada vremena, velika šansa za Sergeja – 0:0. Šutirao je po zemlji

88′ – Završnica utakmice

Nema još mnogo vremena za Orlove kojima je potrebna pobeda. Vlahović je probao glavom, ostaje – 0:0

86′ – Šansa za Dance

Opasan napad Danske, posle centaršuta dobra reakcija Živkovića – 0:0

83′ – Mitrović traži penal

Pao je Mitrović, traži penal, ali dobija žuti karton – 0:0. Dobra je to serija akcija bila našeg tima.

80′ – Šansa za Mitra!

Dobra šansa za Mitrovića, lopta je prohujala pored gola – 0:0

79′ – Mitrović oboren

Mitrović je oboren u igri bez lopte

72′ – Mladenović će u igru

Nova izmena u našem timu

67′ – Vlahović umesto Ilića

Evo sada i Vlahovića u igri, još jedan napadač – trojica napadača!

64′ – Dobra šansa za Dansku

Vestegor je bio sam posle kornera, brani Rajković – 0:0

60′ – Kristensen je oprobao udarac

Šut, ali daleko preko gola. Opasni su Danci, prete – 0:0

54′ – Gol, ali ofsajd!

Neverovatno, postigla je Srbija gol, ali je on poništen zbog ofsajda – 0:0. Šteta, šteta, šteta…

49′ – Opasan napad Danske

Napali su Danci po desnoj strani, odbranili smo se. A onda izborili korner na drugoj strani – 0:0

46′ – Počelo je drugo poluvreme

Nastavljena je utakmica, videćemo kako ćemo izgledati sa novom dvojicom igrača – 0:0

Promene

Dušan Tadić i Luka Jović ulaze u igru! Izašli su Samardžić i Gudelj.

POLUVREME

Srbija – Danska 0:0 posle 45 minuta. Nerešeno na poluvremenu. Srbija bez šuta na gol.

39′ – Dobra šansa za Vinda

Vind se okliznuo, imao je šansu. Šutirao je unutar šesnaesterca – 0:0

32′ – Brani Rajković

Rajković brani, opet su Danci pripretili – 0:0

29′ – Brza dodavanja

Brza dodavanja Danaca, ali nisu uspeli da probaju sa udarcem. Dobro smo se odbranili – 0:0

24′ – Poništen gol Danske

Danci su dali gol posle kornera, lopta je izašla van terena, ostaje 0:0

21′ – Šut Eriksena

E, sad su Danci opasno pripretili, brani Rajković pokušaj Eriksena – 0:0!

18′ – Korner

Danci su izveli korner, Rajković je dobro odreagovao i uhvatio loptu – 0:0

15′ – Orlovi sve više sa loptom

Srbija ima sve veći posed i to je dobar nagoveštaj – 0:0′. Potom opasna šansa za Dance, Bah je bio u šansi.

11′ – Prvi pokušaj Orlova

Lukić je pokušao da proigra Živkovića, a lopta je otišla u gol-aut. Malo je to jači pas bio – 0:0

7′ – Danci drže loptu

Na startu utakmice Danci imaju više vremena loptu u posedu. Rezultat je 0:0

4′ – Žuti karton za Milenkovića

Milenković je dobio žuti karton vrlo rano… Probali su Danci, brani Rajković.

2′ – Glasni navijači Srbije

Preko 30 hiljada navijača Srbije je na tribinama, ori se Srbija, Srbija i Kosovo je Srbija. Danci su držali loptu na startu duela – 0:0

1′ – Počeo je sudar Srbije i Danske!

Počelo je! Srbija juriša na pobedu!

Ori se “Bože pravde“ u Minhenu!

Reprezentativci dva tima su na terenu, sledi intoniranje himni.

Marš na Drinu!

Ori se Marš na Drinu sa tribina, uz ovacije Novaku Đokoviću, prenosi Sputnjik.

Podrška Novaka Đokovića!

Novak Đoković nalazi se na stadionu gde će podržati Orlove!

Poznati sastavi! Piksi spremio iznenađenje!

Interesantno je da je u prvih 11 Mijailović, a šansu od prvog minuta dobio je i Lazar Samardžić.

Srbija: Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Mijailović, Ilić, Gudelj, Lukić, Živković – Samardžić – Mitrović

Danska: Šmajhel – Vestergard, Kristensen, Andersen – Bah, Hojbjerg, Hjulmand, Mele – Eriksen – Vind, Hojlund

Podjelite tekst putem:

3 thoughts on “Kraj za “orlove“ na Evropskom prvenstvu: Sa dva boda se vraćaju u Srbiju

1. Desilo se ono što sam najavio. Piksiju doživotno zabraniti pristup reprezentaciji. Najgori selektor u istoriji našeg fudbala.