IN4S

IN4S portal

Krajinović bolji od Kukuškina, a Lajović ”osvetio” Đokovića!

Srpski teniser Filip Krajinović savladao je u prvom kolu Indijan Velsa Kazahstanca Mihaila Kukuškina sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4). Krajinović je od samog starta nametnuo svoj ritam i protivnik je imao velikih problema da parira srpskom teniseru u tim trenucima.
Lajović

Dušan Lajović

Krajinović je imao prednost od 5:1 u prvom setu, Kukuškin je uspeo da vrati jedan brejk, ali Filip nije dozvolio nikakav preokret, pa je set priveo kraju rezultatom 6:3. U drugom setu Krajinović je opet krenuo jako dobro i stekao prednost od 3:3. Kazahstanac je uspeo da izjednači na 3:3, ali to je bio i poslednji trzaj Kukuškina, pošto je Krajinović uzvratio brejkom i drugi set osvojio rezultatom 6:4.

U drugom kolu Krajinović se sastaje sa Davidom Gofanom.

filip krajinovic

Srpski teniser Dušan Lajović, u prvom kolu Indijan Velsa savladao je Tara Danijela rezultatom 2-0 i plasirao se u narednu fazu takmičenja. Srpski teniser je slavio nakon borbe, po setovima 7:6, 6:4 posle skoro dva sata igre.

Podsećamo, Taro Danijel je prošle godine eliminisao najboljeg srpskog tenisera, Novaka Đokovića u drugom kolu Indijan Velsa.

Lajović je prvi napravio brejk u prvom setu, ali mu je onda naglo pala koncentracija. Danijel je poveo sa 5:3, imao priliku da odservira za set, ali je srpski teniser uspeo da se vrati i izjednači. U taj – brejku opet je prvi poveo Japanac, međutim, Dušan je hrabrom igrom na osnovnoj liniji vezao pet od poslednjih šest poena i poveo sa 1-0.

Drugi set je počeo sigurnom igrom na svom servisu oba tenisera, pa je Lajović poveo sa 3:2 u gemovima, da bi prvi brejk usledio odmah u sledećem gemu, koji je Japanac momentalno vratio i dobio gem na svom servisu, pa je rezultat izjednačen na 4:4. Lajović je sjajnom igrom u sledećem gemu vratio prednost na 5:4, da bi za konačnih 6:4 napravio brejk i ostvario veliku pobedu na ATP turu posle dužeg vremena.

U drugom kolu, Lajović će igrati protiv hrvatskog tenisera, Marina Čilića.