Кремљ: Криминални акт Кијева

Дмитриј Песков
Започевши операцију одмазде Кијев је уништио последњу наду да ће Женевски споразуми бити испуњени, изјавио је данас портпарол руског предсједника Дмитриј Песков, додајући да Владимир Путин добија комплетну оперативну информацију о развоју ситуације на југоистоку Украјине.
Снаге одане тренутним властима у Кијеву напале су данас присталице федерализације Украјине код града Славјанска.
„Док Русија предузима напоре усмјерене на деескалацију и рјешавање конфликта, кијевски режима одлучио се за паљбу по мирним насељима из борбене авијације, започео казнену операцију, фактички уништивши последњу наду у одрживост договора из Женеве“, казао је Песков.
Песков је, истовремено, изразио изузетну забринутост због тога што се у „зони казнене операције“ налази специјални Путинов специјални изасланик Владимир Лукин и руски и страни новинари.
„Захтијевамо мјере за осигурање њихове безбједности“, рекао је прес секретар Кремља.
Према ријечима Пескова, са Лукином – који је јуче на Путинов налог упућен на југоисток Украјине ради вођења преговора о ослобађању задржаних међународних војних посматрача, није било могуће успоставити комуникацију.
„После почетка казнене операције руска страна још не успијева да успостави везу са Лукином“, рекао је Песков.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

