Lavrov: Crnu Goru su bukvalno uvukli u NATO uprkos stavu većine njenih građana
1 min readRusija računa da će administracija američkog predsednika Džozefa Bajdena imati političku volju i dovoljno razuma da ne pretvori Balkan u još jedan front borbe protiv Rusije, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
On je, takođe, skrenuo pažnju na to da se volja građana balkanskih država često ignoriše.
„Pogledajte čime je to rezultiralo u Crnoj Gori koju su bukvalno uvukli u NATO uprkos stavu većine. Zbog čega lomiti preko kolena i na silu gurati evroatlantsku agendu? Uzgred, svi se odlično sećaju šta je NATO napravio u regionu 90-tih godina. Posledice bombardovanja osiromašenim uranijumom na sebi će osećati, na žalost, mnoge naredne generacije lokalnog stanovništva“, rekao je on
Na tezu o tome da je BiH „žrtva rusko-američkog konflikta“ Lavrov kaže da Rusija ne rešava svoja pitanja na račun tuđih interesa i ne stavlja partnere pred lažan izbor – „ili ste s nama ili ste protiv nas“.
„Naš principijelni stav je dobro poznat – za regionalne probleme potrebna su regionalna rešenja na bazi inkluzivnog dijaloga i uz uzimanje u obzir stavova svih zainteresovanih strana. Pri tome, moram da primetim da u poslednje vreme Vašington izbegava da sa nama diskutuje ne samo o BiH, nego o balkanskom pitanju kao takvom. Nadamo se da će Bajdenova administracija imati dovoljno političke volje i razuma da ne pretvori Balkan u još jedan front protiv Rusije jer će to imati fatalne posledice po Evropu u celini“, rekao je Lavrov u intervjuu za sarajevsko „Oslobođenje“.
Upitan šta je glavni interes Rusije na Balkanu, šef ruske diplomatije je rekao da su to mir, bezbednost i stabilnost.
„Ne treba traćiti neki skriveni smisao u ruskoj politici. To nema perspektivu. Mi sa svima sarađujemo na bazi uzajamnog poštovanja, ravnopravnosti, transparentnosti i na bazi principa međunarodnog prava, pre svega Povelje UN“, istakao je Lavrov.
Mit o „malignom uticaju“ Moskve je veštački stvoren, napominje on.
„Uporno na njemu insistiraju ovdašnji rusofobi s ciljem da otruju atmosferu saradnje u regionu. To bi, verovatno, odgovaralo interesima pojedinačnih aktera izvan regiona koji više vole ‘lov u mutnom’“, naveo je ruski ministar.
Stavljanje balkanskih država pred veštački izbor „EU ili Rusija“ je kontraproduktivno i nepravedno, a istovremeno time se u regionu podstiče stvaranje novih linija podele i onemogućava saradnja, ističe šef ruske diplomatije.
Srbija ključni partner Rusije na Balkanu
Lavrov je ponovio da je Srbija ključni partner Rusije na Balkanu i da Moskva izuzetno ceni strateško partnerstvo s Beogradom i ulaže napore za dalje sveobuhvatno unapređenje bilateralnih odnosa.
Po pitanju Kosova ruski stav je dobro poznat, istakao je Lavrov.
„Zalažemo se za to da Beograd i Priština postignu održivo i uzajamno prihvatljivo rešenje na bazi Rezolucije SB UN 1244. To rešenje mora da bude odobreno u Savetu bezbednosti jer se radi o osiguravanju međunarodnog mira“, rekao je Lavrov.
Razgranati odnosi Rusije i Hrvatske, koja je član ne samo EU nego i NATO, snažan su primer da se uzajamno korisne veze mogu uspešno razvijati uz obostrano stremljenje takvim ciljevima.
„Zainteresovani smo za promovisanje pozitivne agende u odnosima sa Severnom Makedonijom i Albanijom“, dodao je ministar, piše Sputnjik.
Vrijeme ISKRIVILO….. Vrijeme ce ISPRAVITI….
Srbija, Republika Srpska i Crna Gora bili su i ostaće jedno….
Prodali je neo nacistima, da kada im se približi trenutak nestajanja , a vrlo je blizu , obezbedili sebi mesto za bežaniju kod lstorodnih lopuža koje su opustošile i zavile u crno ostatak sveta , da u satanskom društvu uživaju u pokradenom i opljačkanom od naroda !
Da to je bila nedemokratska odluka.Čak je 2012, godine govoreno od strane tadašnjeg generalnog sekretara NATO-a ,da ako neko čeka pred vratima,ne znači da će biti primljen,,!!!
Crna Gora je ušla u društvo država ograničenog suvereniteta,jer sve države NATO-a ,su države ograničenog suvereniteta!!!!Time su prouzrokovali ,ulazak u civilizacijski krug u koji ne pripadaju,uvukli kasnije i Makedoniju u NATO,i urušili odnose sa Rusijom!!!
Zato je potrebno da nova Vlada ako bude imala hrabrosti,kad bude izabrana povuče C.G. iz vojne strukture NATO-a, i raspiše referendum ,čije rezultat bi bio sproveden kad bude moguće!!!
Trenutna opasnost je rat NATO-A sa Rusijom,ali o tome trenutna marionetska vlada u Podgorici i ne razmišlja,već se solidarisala sa zapadnim zemljama u UN, i nije glasala za Rusku Rezoluciju o osudi Nacizma i bila je među 45 uzdržanih zemalja ,dok su samo SAD i Ukrajina glasali protiv!!!..
U Švajcarskoj se na referendumu građani izjašnjavaju o mnogo manje bitnim stvarima od članstva u zločinačkoj vojnoj organizaciji. U montenigeriji građane niko ništa ne pita, nekoliko bitangi odlučuje o svemu. Posle se te iste bitange, kao i njihove podguzne muve dobro raspoređene po montenigerskim organima, pitaju i čudom čude kako to polovina stanovništva ne voli montenigeriju?
Velika Rusija (u svakom smislu) čuva spomen na Srbe, … na Srbiju i Crnu Goru.
Očigledno su s tugom doživjeli odlazak Crne Gore u NATO.
Strašno mi se dopala izjava Lavrova (malo ću je izmijenit) da se nada da će Zapad imati dovoljno razuma da pazi „kako korača“ na Balkanu, jer to može imati fatalne posljedice.
Gdje bi ovaj Svijet dosad bio bez razumne diplomatije, … vjerovatno u nekom zemaljskom paklu.
Gospodine Lavrov,na žalost niko se ne sjeća šta je nato učinio u minulom vremenu a to što su na silu uradili povodom ulaska CG u nato to će im se vratiti kad se najmanje budu nadali. Sličan primjer bi mogao biti „zakon o slobodi vjeroispovijesti“
CG je pravoslavna zemlja i ovo što ovi prodati vole da kažu „prirodni saveznici“ nikako nije AMERIKA
SLOGA BIĆE PORAZ VRAGU!!!
Ned’o big da NATO poveri neku relevatnu vojnu tajnu Crnoj Gori kao članici. Moskva bi bila informisana za 5 minuta. I obratno Moskva bi smatrala neku obavestajnu informaciju iz CG kao fake.
Uvukli zbog licnih interesa mila i njegovih podanika