ИН4С

ИН4С портал

Лавров: Напад на миротворце у Придњестровљу сматраће се нападом на Русију

1 min read

Сергеј Лавров

„Сви морају разумети да ће се било каква дејства која угрожавају безбедност наших војника разматрати у склад с међународним правом као напад на Руску Федерацију, онако како је то било у Јужној Осетији, када је наше миротворце напао (бивши председник Грузије) Сакашвили“, рекао је Лавров током сусрета са студентима и професорима Московског државног института за међународне односе.

Лавров: Ако се у Финској и Шведској појаве базе НАТО-а, Русија ће реаговати

Уколико се на територији Финске и Шведске појаве базе НАТО-а после ступања тих земаља у Алијансу, Русија ће бити принуђена да одговори јачањем својих капацитета на северо-западу, изјавио је министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров.

„Ако се на територији Финске и Шведске буду појавиле базе, или тачније, ако уместо њих буду одлучили да стварају базе, уверен сам да ће главну реч имати Американци. У зависности од тога како ће се све то материјализовати, ми ћемо, разуме се, доносити одлуке о јачању својих капацитета на северо-западу Русије“, рекао је Лавров.

Он је додао да се, и сваком случају, линија разграничења Русије и НАТО-а се радикално повећава.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy