Marin Le Pen: Francuska, kao i EU, zavisi od SAD!
1 min readU ekskluzivnom intervjuu za Glas Rusije predsednik Nacionalnog fronta Francuske Marin Le Pen prokomentarisala je najvažnije događaje u poslednje vreme.
Ranije ste kritikovali stav Olandove i Sarkozijeve vlade po sirijskom pitanju, prekorevali ih za podršku islamskih fundamenaista, rekli da je to moralna i istorijska greška. Možete li da prokomentarišete ove reči? Kakva je po vama uloga Rusije u aktualnoj situaciji u regionu?
Jednostavno vidim da sam bila u pravu! Svakome je danas jasno da ustanici koje su predstavljali kao branioce demokratije, pripadaju u svojoj većini grupacijama Al-Kaide. Oružje koje se pojavilo u Maliju je ono što smo isporučili u Libiju! Očigledno je da učešće i mudrost Rusije koja se blistavo vratila na političku sceni i omogućila da se izbegne vojnomešanje, treba oceniti pozitivno. Mislim da smo zahvaljujući Rusiji izbegli novo razočaranje.
Evropa često prekoreva Rusiju za nepoštovanje ljudskih prava. Ali Francuska se u toj oblasti nalazi nešto iznad Turske…
Nisam čekala izjave Komiteta za ljudska prava da shvatim da je francuska demokratija daleko od savršene. Između ostalog u oblasti slobode govora. Istina je i to da je u toj oblasti Francuska bila osuđena češće nego Rusija. Obe naše zemlje treba da se bore kako bi sloboda govora bila postignuta, pošto je to važna komponenta demokratije.
Mislim da je zloupotreba slobode izražavanja bolja nego zloupotreba cenzure. Nezavisno od njene cene. To je cena demokratije. Smatram da je to pravedno za sve zemlje.
Prema mišljenju nekih eksperata, rakcija Francuske Republike na otkrovenja Snoudena nije bila dovoljnojasna. Koji je po vama uzrok opreznosti?
Bila sam prvi čovek koji je predložio da Francuska da politički azil gospodinu Snoudenu. Ovde je sve jasno. Problem je u tome što Francuska, kao i EU, zavisi od SAD. Ona podilazi svim njihovim geostrateškim odlukama.
Često ste izražavali mišljenje o negativnim posledicama ilegalne imigracije. Koje probleme ona izaziva?
Kada dopustite hiljdama stranaca da uđu u zemlju, gde već postoji izvestan broj nezaposlenih, oni ili postaju novi nezaposleni i opterećuju finansijski sistem, ili potencijalno postaju direktni konkurenti vašim sopstvenim radnicima. Oni utiču na udeo socijalne podrške. Naredni problem je problem kulture. Kada imigranti dolaze masovno, oni stiću sa svojim kodovima ponašanja, iza toga slede zahtevi čiji su cilj promene u našoj zemlji, promene naših zakona, navika.
Zašto mislite da je Ujedinjena Evropa neka anomalija? I da njen raspad neće izazvati haos?
Nemoguće je izgraditi imperiju lišavajući narode nezavisnosti. Uporedo sa tim njih istržu iz demokratskog procesa. A ja verujem u demokratiju. Govorila sam o četiri velike reforme potrebne EU: vratiti svakom narodu suverenost u kreiranju zakona, kako bi nacionalni zakoni bili iznad evropskih direktiva, vratiti narodima ekonomsku slobodu sa mogućnošću uspostavljanja „ekonomskog partiotizma“, a takođe ekonomsku zaštitu na svojim granciama, ponovo steći teritorijalni suverenitet, tačnije apsolutnu kontrolu nacionalnih granica i ponovo steći slobodu novčanog sistema, tačnije povratak nacionalnom novčanom sistemu. Pošto sam potpuno uverena da EU nikada neće pristati na ove promene, izvodim zaključak da je jedini izlaz ostaviti je na miru i gledati kako se sama raspada.
Kakve su vaše prognoze na osnovu rezultata majskih izbora? Kako vi ocenjujete šanse Nacionalnog Fronta na ovim izborima za Evropski parlament?
Moj cilj je da pobedim na ovim evropskim izborima. Drugi moj cilj je ubedljiva pobeda naše stranke, patriotskih pokreta, poslanika patriota u Evropskom parlamentu. Mi možemo da predtavljamo blokirajuću većinu kako bismo omeli EU da nastavi politiku federalizma. Vidimo danas da nema ni jedne oblasti gde bi se život naših naroda poboljšao. Tačnije treba učiniti sve kako bi smo se uklopili u okvire pojedinih nacija, vrativši svakoj njenu sopstvenu moć.