ИН4С

ИН4С портал

Михајловић: Притисак да Срби напусте преговоре

1 min read

Суштински циљ последњих дешавања на Косову и Метохији јесте да Срби напусте преговоре и изађу из тамошњих институција, изјавио је данас директор владине Канцеларије за сарадњу са медијима Миливоје Михајловић.

MILIVOJE MIHAJLOVIC

„Приштина не жели договор. Циљ албанских екстремиста је да Срби напусте косовску владу и да им то буде алиби да наставе путем који су ишли до сада“, рекао је Михаловић за РТС.

Говорећи о данашњој сjедници Савјета безбједности УН, Михајловић је додао да очекује конкретне потезе УН, будући да оне имају инструменте да притисну власт у Приштини да крене да испуњава своје обавезе.

„Генерални секретар УН се у извештају бавио искључиво преговорима. Он је осјетио да је неопходно да у извештају потенцира испуњавање договора који су до сада у Бриселу постигнути, а посебно формирање Заједнице српских општина и кривичног суда“, истакао је Михајловић.

Коментаришући последња дешавања на Косову и Метохији, међу којима су покушај преузимања Трепче и избацивања српског министра из владе, Михајловић је казао да су у том корпусу притисака на Београд највеће демонстрације у Приштини.

Имамо актуелизацију питања Трепче, рушење цркве Христа Спаса, покретање питања ратне одштете. Сви ти чинови не иду ка помирању и рјешавању конфликта већ стварају нове“, казао је Михајловић.

Михајловић је додао да је велика пауза од последње рунде дијалога у Бриселу, да су међународне околности у међувремену постале другачије, будући да је Украјина „топ тема“ и да су Албанци и њихови савјетодавци схватили да је ово тренутак када треба притиснути Србију.

Он је додао и да ће српски представници наредне недеље донијети коначну одлуку о даљем учешћу у косовским институцијама.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Михајловић: Притисак да Срби напусте преговоре

  1. Stvarno nam treba „relevantno mišljenje“ ovog „eksperta“, bivšeg dopisnika Radio Beograda sa Kosova koji je očigledno „namiren“ beogradskom sinekurom i kao Juda zaradio svojih „30 srebrnjaka“!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy