Милатовић: Неопходан састанак представника мјештана Ботуна са представницима Владе, Главног града и општине Зета
Проблем изградње колектора, као једно од горућих питања у Главном граду, захтијева изналажење рјешења надлежних институција, укључујући Владу Црне Горе, Главни град, општину Зета и мјештана Ботуна, поручено је на састанку предсједника државе Јакова Милатовића са представницима подгоричког Водовода и мјештана Ботуна.
Током садржајног разговора, Милатовић је упознат са захтјевима мјештана и тренутном проблематиком која се тиче овог пројекта.
Мјештани Ботуна су, како су саопштили, нагласили вишегодишње противљење изградњи овог постројења на предвиђеној локацији, као и забринутост везану за еколошке и здравствене посљедице које пројекат може имати по животну средину, али и здравље људи који живе у овом крају.
“Напоменули су да не споре да је Подгорици колектор потребан, али да они већ на својој територији имају еколошке проблеме попут базена црвеног муља, те да би његова изградња представљала још један корак у правцу угрожавања квалитета живота мјештана. Указали су на чињеницу да су исто предочили свим надлежним институцијама, понудили алтернативна рјешења, те да захтијевају од њих да иста сагледају са дужном пажњом и приступе решавању овог проблема у што хитнијем року”, наводи се у саопштењу.
Мјештани Ботуна и подгоричког Водовода су захвалили Милатовићу на организацији састанка, те истакли да он представља корак напријед у бољем дијалогу у вези разрјешења ове ситуације, која већ дуже вријеме оптерећује све грађанке и грађане Ботуна, Подгорице и Црне Горе.
“Саговорници су дошли до заједничког закључка да је, у што хитнијем року, потребно организовати нови састанак са доносиоцима одлука, укључујући Владу, Главни град, и општину Зета, како би се дошло до рјешења које ће бити на добробит и Главног града и мјештана Ботуна”, додаје се.
Састанку са предсједником државе су поред представника мјештана Ботуна присуствовали директор Александар Нишавић, координатор имплементационе јединице Александар Јокмановић и члан имплементационе јединице и руководитељка постојећег постројења за сакупљање и пречишћавање отпадних вода Наталија Благојевић.
“Они су указали на то да Водовод, као имплементациона агенција, има задатак да спроводи постојећи пројекат, те да је исти тренутно у фази добијања сагласности од Министарства екологије (Агенције за заштиту животне средине) и Министарства урбанизма, те да се са имплементацијом пројекта може наставити након добијања предметних сагласности”, закључује се у саопштењу.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: