ИН4С

ИН4С портал

Мило против Ђукановића: Некада од Ловћена до Авале, данас од Рожаја до Тузи

1 min read
Данас, 13 година од покраденог референдума, ваља се подсјетити и оног, који није у прилог режиму, и који што се АНБ медија и дијела друштва није десио, а десио се итекако, референдум из 1992. године. 
Milo nekada, Proći

Ђукановић, Булатовић и Милошевић

Данас, 13 година од покраденог референдума, ваља се подсјетити и оног, који није у прилог режиму, и који што се АНБ медија и дијела друштва није десио, а десио се итекако, референдум из 1992. године.

У Црној Гори, управо од овог покраденог референдума на снази је брутално прекрајање и ревизија историје, фалсификовање чињеница и истина, но против апсолутних истина не може нико ништа, па ни Мило Ђукановић који је 1992. био против суверене Црне Горе, а оним тада ријеткима који су се залагали за независну и суверену Црну Гору поручивао је, гле чуда!? да су издајници!

Наиме, референдум о државно-правном статусу Црне Горе, одржан је 1. марта 1992. године.

На том референдуму, постављено питање је гласило: “Да ли сте за то да Црна Гора, као суверена Република, настави да живи у заједничкој држави – Југославији, потупно равноправно са другим републикама које то буду жељеле”?

Гласало је 66,04 % уписаних бирача. Одговор “ДА” заокружило је њих 95,94 %.

Најбољи одзив на референдуму 1992. године био је у Андријевици, гдје је гаасало 97,75% грађана. Затим у Плужинама – 89,74; Мојковцу – 89,62; Шавнику 88,50; Жабљаку – 84,94; Никшићу 83,62; Колашину – 80,9 и Даниловграду – 80,08%.

Фото: Фб страница Историја Црне Горе

У Пљевљима је на референдум изишло 77,33% грађана. У Херцег Новом 74,46. Слиједи Будва са 73,37; Котор 71,81; Иванград – 68,84; Тиват 66,62; Цетиње 66,26; Титоград 66,1; Бијело Поље 61,70%.
Најмањи одзив био је у Рожајама, гдје је изишло 10,85 % грађана. У Улцињује одзив био 17,54 %. Плављани су такође готово бојкотовали референдум (27,63 %), а ни у Бару проценат изишлих није премашио половину од укупног броја бирача (48,18 %).

Ђукановић: Сигуран сам да ће се грађани опредјелити за заједничку државу

Сигуран сам да ће се грађани опредјелити за заједничку државу, и ово данас је само технички завршетак раније формираног политичког опредјељења грађана наше републике за заједничку државу, истицао је на дан референдума 1992. године, шеф режима Мило Ђукановић. 

Фото: Фб страница Историја Црне Горе

По ко зна који пут, поставићемо питање, може ли Мило погледати Ђукановића, макар и на сликама, у огледало смо сигурни да одавно не може.

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Мило против Ђукановића: Некада од Ловћена до Авале, данас од Рожаја до Тузи

  1. Neki su za to da se čovjek ni za dlaku ne smije promijenit u životu, te ako je npr jednom govno mora za sva vremena to i ostat! Tako npr Novaka Kilibardu ne mogu da zamisle u nekoj drugoj ulozi sem u onoj u kojoj je bio prvi četnik u Narodnoj strabci! I dan-danas on je za njih sve najgore jer nije ono što je bio početkom 90-tih!
    A čovjek je svjesno biće pa se uči i na greškama ,bira šta i ko će bit !

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net