ИН4С

ИН4С портал

Милутин Илић: Опасност дестабилизације Републике Србије

1 min read

Ауторски текст Мастер политиколога Милутина Илића

Апелујем на све актере политичког живота Србије да питање евентуалног унапређења изборних закона (уколико анализа избора уопште покаже да је то потребно) решавају искључиво у оквиру Устава Републике Србије без мешања страног фактора.

Данас на Европском континенту суверенитет има цену пијаће воде у пустињи. Сведоци смо огромних притисака на чланице ЕУ и ЕЕП које постепено напуштају велику привилегију војне неутралности. Последице подлегања таквим притисцима довеле су и државе које су у НАТО алијанси а и новоприкључење у вече или мање економске потешкоће што се постепено одражава на стандард њихових грађана који се често буне због сиромашења зарад финансирања туђих ратова. За Србију би наметање такве политике мимо већинске воље њених грађана (пример Црна гора, одлука Владе без референдума о уласку у НАТО) значила заустављање привредног раста да би упрегла привреду у данак за туђе ратове. Осврните се на Мађарску и Словачку које су дуго у алијанси и ЕУ али желе добро својим грађанима и одбијају такве притиске Они чине снажну суверенстичку осовину Београд -Будимпешта- Братислава коју подржава и значајан део политичара у Бечу (војно неутрална Аустрија)
Историја нам је већ дала лекције по питању појединих народа који себи припишу изузетност и светску доминацију. Уобичајено је да су други народи за њих „инфериорни“ Прво им са презиром узимају економију и руде. Онда крену у поход на несаломиви исток и схвате да они као „надраса“ не могу добити ратом цео свет. Онда и „инфериорне“ и вазале почаствују да иако до јуче недостојни могу пришити амблем СС , Ханџар СС, Бандера СС, Усташка легија СС… и дојучерашњи „смрдљиви Словени и остали“ имају част да јуришају и умиру за њих.

Па то није ни Недић могао да уради ондашњој окупираној Србији!
Данас североатланској алијанси изразито квари планове било какав суверенизам и неутралност на простору који они сматрају за будуће војиште Балкан им је за сада у најблажој дефиницији битан логистички и мобилизацијски. Свесност о могућности будућег развоја геополитичког сукоба и препознавање интереса водећих актера тог сукоба на простору Западног Балкана даје нам правовремену могућност маневрисања у будућности а у складу са нашим интересима.

Консенсуз медју релевантним политичким факторима који Србију виде као војно неутралну је битан, могућ и веома важан Легитимна су настојања и политичких субјеката који желе чланства у војним савезима Али не као у Црној гори и још неким државама…без референдума, обманом, на мала врата, вољом самозване „елите која је у милости надрасе“ Те партије у Србији ће инсистирати по мом мишљењу на арбитражи страног фактора односно на интервенционистичком постављању њих на власт.Да би газдама сервирале једну суверену и војно неутралну земљу као будуће топовско месо.

Ауто је члан трипартитног председништва политичко дебатног клуба „ТРОБОЈКА“ са седиштем у Београду
Председник чешке НВО Геополитикон са седиштем у Прагу
Предавач EUROPEAN INSTITUTE CZ Praha

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

11 thoughts on “Милутин Илић: Опасност дестабилизације Републике Србије

  1. Srbija ima dosta prijatelja u EU, van grupacije zelenih i levo liberalnih partija. Ne treba se bojati. Izdržala je Srbija i jače udare.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net