ИН4С

ИН4С портал

МОНСТАТ: Статистика миграције становништва, природног прираштаја и у којим градовима нема развода

1 min read
У периоду од 1. јануара до краја новембра прошле године из четрнаест општина у Црној Гори одселило се више грађана него што се у њих доселило. Већ годинама неславно прво мјесто по броју одсељених држе Бијело Поље, Никшић и Пљевља.

Илустрација

У периоду од 1. јануара до краја новембра прошле године из четрнаест општина у Црној Гори одселило се више грађана него што се у њих доселило. Већ годинама неславно прво мјесто по броју одсељених држе Бијело Поље, Никшић и Пљевља.

По најновијим подацима МОНСТАТ-а разлика између броја досељених и одссљених током једанаест мјесеци 2019. године у Бијелом Пољу износила је -478 (доселило их се 191 , а одселило 669). У Никшићу та разлика износи -252, а Пљевљима -223.

МОНСТАТ је објавио и да је у Андријевици, Беранама, Цетињу, Колашину, Мојковцу, Плаву, Плужинама, Рожајама, Шавнику, Тузима и Жабљаку више одсељених него досељених становника.

У Мјесечном статистичком прегледу Управе за статистику наводи се да је у првих десет мјесеци прошле године рођено 5965, особа од чега 3104 мушког пола и 2861 женског пола. У истом периоду умрло је 5443 особа, и то 2858 мушкараца и 2585 жена. Иако је природни прираштај позитиван и износи 522, чак у 16 црногорских општина он биљежи негативан салдо. Највећи јаз између броја умрлих и рођених забиљежен је у Пљевљима и износи 182.

Како је наведено у МОНСТАТ-овом Мјесечном статистичком прегледу у првих 10 мјесеци 2019. склопљено је 2909 бракова, а разведено 609. Занимљив је податак да у том периоду није било развода у Андријевици, Будви, Гусињу, Мојквцу, Петњици, Плужинама, Тивту и Тузима.

(ЦДМ)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “МОНСТАТ: Статистика миграције становништва, природног прираштаја и у којим градовима нема развода

  1. Za portal- Procitao sam na portalu Vijesti clanak Planiran uzgoj „industriske“konoplje!Jeste da to moze sprijeciti raseljavanje i samim tim povecati prirodni prirastaj i smanjiti nezaposlenost ali bi bilo dobro tragom te vijesti provjeriti zakonsku regulativu/koliko mi je poznato Crna Gora nije donijela zakon o legalizaciji marihuane u medicinske svrhe/!Samim tim ije cudno da je cak i raspisan javni tender!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *