IN4S

IN4S portal

Najbolja je, najbolja….

Košarkaši Crvene Zvezde su se vratili u Evroligu! Crveno-beli su u majstorici finala plej-ofa ABA lige ubjedljivo savladali Budućnost sa 97:54 i tako su poslije godinu dana pehar namijenjen regionalnom prvaku vratili u svoje vitrine.
Zvezda

košarkaši Crvene zvezde

Presudni meč u dvorani „Aleksandar Nikolić“ trebalo je da počne u 19 sati, ali je duel počeo gotovo sat vremena nakon zakazanog termina. Naime, prilikom zagrijavanja dio navijača ”crveno-belih” je uletio na teren, poslije čega su se Podgoričani povukli u svlačionicu. Tamo su ostali 45 minuta, pa su opet izašli na teren i megdan je mogao da počne.

ABA liga

A u njemu se za sve pitala Crvena zvezda! Duel je otvorila na nevjerovatan način, maksimalno je „zategla“ odbranu, pa protivnici gotovo ništa nijesu mogli da pogode! Faje je trojkom otvorio meč, odličnu rolu u prvoj četvrtini su imali Cirbes i Čović, pa je prednost domaćih konstantno rasla.

Sredinom prve četvrtine Zvezda je stekla prvo dvocifreno vođstvo, jer je u nekoliko navrata bilo plus 10 za crveno-bele. Izgledalo je da će se tim rezultatom i otići na prvu pauzu, međutim u samom finišu su Podgoričani napravili seriju, te su poenima Erla Klarka i Norisa Kola prišli na minus pet. To je košarkašima Budućnosti obećavalo neizvestan nastavak meča, međutim sa tim nisu bili saglasni domaći, koji su želeli da što pre reše meč sa, na ovoj utakmici, nedoraslim protivnikom. Jednostavno, imali su veliki broj raspoloženih košarkaša, pa gosti nisu znali odakle preti veća opasnost.

Filip Čović je i u prvom kvartalu imao odličnu rolu, a u drugom mu se priključio neverovatni Boriša Simanić, koji je iz svih pozicija terorisao Budućnost. A koliko je bio impresivan, svedoči to što je za 11 minuta u drugoj četvrtini imao 10 poena, do kojih je došao bez promašaja.

Zvezda
„Rovovska“ bitka u Morači; foto: kurir.rs

I nije on bio jedini koji se isticao u prvom poluvremenu, jer je protivnika do očaja dovodio i Kej Si Rivers, došavši takođe do dvocifrenog košgeterskog učinka, a Zvezda je nastavila da podiže prednost. Tako su u drugoj četvrtini došli do ogromnih plus 26, kada su praktično rešili pitanje pobednika na ovoj utakmici.

Iako je prednost u prvom poluvremenu bila ogromna, za košarkaše Zvezde u nastavku nije bilo opuštanja! Želeli su da što ubedljivije dođu do slavlja, u čemu su uspevali u trećoj četvrtini. Jeste Budućnost probala nešto da uradi kako bi izbegla potop, no u tome nikako nije uspevala. Crveno-beli su bili ti koji su dominirali, pa je prednost u samo rasla. Zbog toga ne treba ni da čudi što je Zvezda u poslednjih 10 minuta imala vođstvo veće od 40 poena razlike. Ali, ni tada nije bilo opuštanja, izabranici Milana Tomića su se bacali za svaku loptu, čime su dodatno podizali atmosferu u dvorani „Aleksandar Nikolić“. Takav pristup su navijači znali da cene, pa su se sa ljbimcima na kraju radovali.

Zvezda je tako na dominantan način vratila trofej namenjen regionalnom prvaku u svoje vitrine, a uspela je da se posle godinu dana pauze vrati u Evroligu! A tamo je čekaju okršaji sa najboljim evropskim klubovima i 34 velike prepreke u elitnom takmičenju.

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST 97:54 (18:13, 29:8, 27:16, 23:17)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 6.500. Sudije: Saša Pukl, Tomislav Hordov, Mario Majkić.

Crvena zvezda: Čović 9, Kešelj 3, Davidovac 11, Nenadić, Lazić 5, Faje 10, Beron 7, Dobrić 6, Simanić 10, Rivers 21, Cirbes 5, Odžo 10.

Budućnost: Džekson 7, Kol 9, Šehović 3, E. Klark 2, Barović, K. Klark, Gordić 7, Bitadze 7, Popović 3, Bel 3, Nikolić 6, Vilijams 7.