IN4S

IN4S portal

Nastavak opasne kampanje na Kosovu: Albanci smislili novi način da pozivaju na bojkot srpske robe

1 min read

Foto: Plazma

Kampanja za bojkot robe proizvedene u Srbiji na tzv. Kosovu se ne stišava, pa je pokrenut i sajt „Bojkoto860“ kojim se građani pozivaju da ne kupuju proizvode iz Srbije.

Na sajtu dominira poziv na „Bojkot proizvoda Srbije. Bojkot barkoda 860“, budući da se taj broj nalazi na bar-kodu srpskih proizvoda. Uz to stoji i fotografija koja asocira na 1999. godinu.

„Svaki proizvod uvezen iz Srbije pretvara se u investiciju za nabavku naoružanja srpske vojske! Bojkotujte proizvode Srbije! Bojkotujte 860 bar kod! Prestanite da finansirate srpsku vojsku“, piše na sajtu.

Među proizvodima koje bi građani trebalo da bojkotuju su slatkiši srpske kompanije „Svislajon“ „Medela“ štrudle, flaširane vode „Akva viva“, „Rosa“ i „Prolom“, kafa „Donkafe“, „Plazma“ i „Jafa“ keks, Čips, Smoki, Štarkovi slatkiši, sokovi, ulje, ali i farbe za kosu…

Građani se, međutim, pozivaju da ne kupuju ni „koka kolu“, „fantu“ niti „šveps“…

Uz ovaj poziv, nabrojani su i različiti podaci, kako se „zaboravljena istorija ne bi ponovila“ — o broju ubijenih i nestalih na Kosovu, uz navode da je 40 odsto svih naseljenih kuća na Kosovu teško oštećeno ili uništeno, a 848.000 ljudi proterano iz svojih domova.

Na ovoj veb stranici navodi se da je sajt napravljen da „podigne svest o važnosti da se ne kupuju srpski proizvodi i nije kreiran da promoviše ili podstiče nasilje na bilo koji način“, preneo je portal „Kosovo onlajn“.

Na Kosovu već dugo traje kampanja za bojkot robe proizvedene iz Srbije, a nedavno je objavljen bizaran spot u kojem su se u ambalažama srpskih proizvoda umesto slatkiša nalazili meci, što je simbolično imalo istu poruku, da se „kupovinom srpskih proizvoda finansira srpska vojska“.

Podjelite tekst putem:

1 thought on “Nastavak opasne kampanje na Kosovu: Albanci smislili novi način da pozivaju na bojkot srpske robe

  1. Na Beogradskim pijacama Albanci prodaju orahe, bademe, lesnike, smokve kaže:

    Albanci drze u Srbiji pekare, prodaju hleb i peciva, gde idu te pare, koga finansiraju.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *