IN4S

IN4S portal

Nastavak peticije za zaštitu KiM od separastičke vlasti u Prištini (VIDEO)

1 min read
Takozvani "ministar spoljnih poslova" samoproglašene "Republike Kosovo" ponovo zvecka mogućnošću da Kosovo aplicira za članstvo u Unesku oktobra 2017, samo 2 godine nakon što je poražen njihov prvi pokušaj.

no kosovo to unesco

Takozvani „ministar spoljnih poslova“ samoproglašene „Republike Kosovo“ ponovo zvecka mogućnošću da Kosovo aplicira za članstvo u Unesku oktobra 2017. samo 2 godine nakon što je poražen njihov prvi pokušaj.

Iz tog razloga srpsko-kanadski režiser, rođen u Subotici, Boris Malagurski, i organizacija „28.jun“ su odlučili da nastave #NoKosovoUnesco kampanju kako bi se opet suprotstavili članstvu Kosova u Unesku.

„Pozivamo civilizovani svet da zaštite srpsko kulturno, versko i istorijsko nasleđe u južnoj srpskoj pokrajini Kosovu i Metohiji, te potpišu peticiju protiv primanja separatističke vlasti u Prištini u članstvo UNESKO-a“, navodi se u opisu peticije.

Inače, Malagurski je na 2 meseca pauzirao svoje druge filmske aktivnosti kako bi hitno napravio dokumentarni film o Unesko baštini Srbije na Kosovu i Metohiji, pod nazivom „Težina lanaca 2“.

Podsjećamo da iza peticije, koja je urodila plodom, te je stopiran ulazak lažne države Kosovo u Unesko, stoji organizacija „28. jun“ čije je sedište u Kanadi. Jedan od njenih pokretača, Filip Filipi Janković koji živi u Kanadi objašnjava kako su on i srpsko-kanadski režiser Boris Malagurski došli na ideju da pokrenu Srbe iz čitavog sveta i ujedine ih u istoj nameri – Ne u Unesko!

„Peticiju smo pokrenuli kako bismo pokazali Unesku da Srbi i drugi narodi ovog sveta ne podržavaju nagrađivanje divljaka koji uništavaju kulturnu baštinu članstvom u Unesku. To bi bilo isto kao priznavanje ISIL-a, što je apsurdno. Peticijom zato želimo da izvršimo pritisak na Unesko kroz različite kanale“, objasnio je Janković tom prilikom.

Peticija sa 100.000 potpisa predata je na ruke generalnoj sekretarki Unesko Irini Bokovoj u Parizu, čak iako je sajt u jednom trenutku bio hakovan i blokiran.

„Bila je veoma iznenađena, skoro pa šokirana, kada smo joj predali toliki broj potpisa. Rekli smo joj da ćemo sledeći put, pre sednice Generalne Skupštine, doći sa milion potpisa“, navodi inicijator te akcije koja je ponovo pokrenuta.

Peticiju možete potpisati na sledećem linku: „NO Kosovo in Unesco“

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net