Nemačka poslanica: Zločini OVK se tolerišu
1 min readPoslanica nemačke levičarske partije Levica Sevim Dagdelen izjavila je da je Vladu Kosova čine pripadnici terorističke OVK.
Ona je navela da su zbog njihovog terora stotine hiljada Srba, Roma i drugih manjina bile prinuđene da napuste Kosovo i dodala da Vlada Kosova želi da terorističke akte proširi i na susedne zemlje.
„Zločini OVK se tolerišu i ne kažnjavaju. Kosovo je, proporcionalno broju stanovnika, vodeće u Evropi po broju islamskih terorista. To nije uspešna priča“, rekla je Dagdelen.
Dagdelen, poslanica turskog porekla koja priznanje nezavisnosti Kosova smatra kršenjem međunarodnog prava, ocenila je da na takvom temelju raste velikoalbanski nacionalizam, koji je instrumentalizovan od strane NATO-a, kako bi se disciplinovale Srbija, Crna Gora, Makedonija, ali i Grčka.
Ona je dodala i da su joj, zbog nedavne kritike OVK, velikoalbanski nacionalisti pretili smrću.
„Zbog nedavne kritike OVK primila sam ne samo seksistička, rasistička i fašistička pisma od velikoalbanskih nacionalista, već i pretnje smrću. Iz istog razloga bila sam proglašena srpskim nacionalistom. To je smešno, ali je deo kulture zastrašivanja, koju se Evropa pravi da ne vidi“, rekla je Dagdelen.
Ona je naglasila da ni intervencije NATO-a, ni velikosrpski ili velikoalbanski nacionalizam, ne mogu da reše nijedan problem u regionu.
Dagdelen je rekla i da će Evropska unija, kao i Nemačka, ne samo zahtevati da Srbija jednostrano prizna nezavisnost Kosova, već će zahtevati i da Srbija odustane od dobrih odnosa s Rusijom i da će to biti cena članstva u EU.
Ocenivši da bi deoligarhizacija bila savršen protivotrov rastućem rasizmu i nacionalizmu, Dagdelen je rekla da se nada da će srpsko društvo smoći snage da počinioce ubistava hiljada bosanskih muslimana, bez izuzetaka, izvede pred lice pravde.
„Nacionalizam i mizantropija nigde ne smeju imati budućnost, zaključila je Dadelen.
Dagdelen je privukla pažnju srpske javnosti i medija nedavnim govorom u nemačkom parlamentu gde je, tokom sednice na kojoj se odlučivalo o zahtevu da se nemačkom kontingentu Kfora za sledeću godinu dodeli 45 miliona evra, iznela oštre kritike na račun nemačkog vojnog prisustva na Kosovu i podrške vladi Kosova.