Нешковић: Туристе дочекале незавршене улице, канали и знакови на путу

„Жељно чекана туристичка сезона у Сутомору је отпочела. Привредници су спремни, „осјетан“ је пораст гостију, очекивања су различита. Међутим, шта дочекује туристе на самом улазу у Сутомору? Дочекује их изненађење у виду знакова упозерења радова на путу, грађевинске машине, бука, прашина и наравно неизоставне гужве у саобраћају“, саопштио је Милан Нешковић, члан Иницијативног одбора Демократа (Бар).
Нешковић сматра да не би било у реду рећи да радови на реконструкцији раскрснице у у Сутомору нису корисни за отклањање зачепљења саобраћаја који сваке године проузрокује колоне возила које знају да се протежу и километрима, али поставља се питање зашто су радови отпочети у самој сезони упркос забрани извођења грађевинских радова? „Зар се реконструкција није могла одрадити прије сезоне, током зимског периода или да се радови одраде по завршетку ове сезоне како и здрава логика налаже, а не баш сада у шпицу сезоне“.
Додаје да ова одлука надлежних органа, који у намјери да проблем ријеше само погоршавају постојећи заиста је несхватљива и понавља се из године у годину, као да заиста постоји намјера да се отјера и ово мало туриста који дођу на наше лијепо приморје.
„Недопустиво је што у обзир нису узете последице по јавни саобраћај, грађане који свакодневно одлазе на посао, достављање робе угоститељима и прије свега оно најважније, слику која се ствара у очима туристе“, истиче Нешковић.
Из Демократске Црне Горе сматрају да све док се на овај начин сезона дочекује, бољитка за наш туризам неће и не може бити. „Багере, ровове и прашину морају замијенити зеленило и уредност, а таблу „Радови у току“ табла „ДОБРОДОШЛИ“ како и приличи једном лијепом и уредном туристичком мјесту какво Сутоморе и претендује да буде.“
„За ову сезону нам остаје нада да ће лијепо вријеме и мирно море убиједити туристе да нам опет дођу, а на нама остаје обавеза да следећу сезону ипак спремно дочекамо“, закључује Нешковић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

