ИН4С

ИН4С портал

Несреће на путевима свакодневне, полицијских службеника недовољно

1 min read

Полиција

Држављанин Србије, 59-годишњи Д. Д. страдао је у саобраћајној несрећи у тиватском насељу Сељаново. Управљао је мотоциклом. Да су несреће на путевима готово свакодневне показује статистика. У првој половини прошле године било је три хиљаде удеса. Узрок је, углавном, људски фактор, зато из полиције поручују да ће појачати контроле. Кажњаваће, кажу, све који не буду носили сигурносне појасеве. Признају, међутим, да немају довољно полицијских службеника, ни у контроли саобраћаја, као ни у другим секторима.

Сви би што прије до мора или куће а на знакове поред пута се не осврћемо. Тако за посљедицу и овога љета имамо свакодневно саобраћајне несреће. Статистика опомиње да је узрок на првом мјесту човјек.

„Када говоримо о прекршајима који доводе до најтежих саобраћајних несрећа то је прекорачење брзине, непрописно претицање, вожња под утицајем алкохола и све више имамо најтеже саобраћајне несреће због употребе мобилних телефона“, каже за ТВЦГ Илија Јањушевић из Управе полиције.

У првих пола године десило се три хиљаде саобраћајних незгода, што је исто као прошле године али је погинулих било за три више прошле него ове године. Не дође до несрећа само због возача већ често и због пута.

„Пут треба да буде тако констрисан да исправи грешку возача. Дакле уколико је возач погријешио да пут исправи ту грешку на начин што ће те посљедице бити што мање“, каже Јањушевић.

Саобраћајни вјештак Игор Радојевић наводи да није нормално да укључење на сваком регионалном путу постоји сваких 100 метара.

„Да се ремети режим управљања… Путеви морају бити направљени да имају правилан нагиб, банкине, све су то важне ствари“, каже Радојевић.

Није новина да полицијских службеника фали, поготово у регулисању саобраћаја. У Управи полиције најављују да ће иницирати повећање новчаних казни за поједине прекршаје.

„Сврха високих казни је да се спријечи да не понови прекршај, свха није пуњење буџета није да се причини штета већ да се онај ко чини прекршаје одврати од чињења прекрсаје“, каже Јањушевић.

Радојевић наводи да појасеви нијесу позади безвезе постављени, те да то треба контролисати, јер је кључно за безбједност путника у возилу.

А управо ће везивање сигурносних појасева бити у фокусу саобраћајне полиције која у наредном периоду најаваљује појачане контроле. Министар унутрашњих послова недавно је најавио да ће тражити строжије казне, увођење привремених возачких дозвола и ограничавање максималне дозвољене брзине.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Несреће на путевима свакодневне, полицијских службеника недовољно

  1. SAOBRACAJNE NESRECE U CG!!!!!
    BEZBROJNE JESU.
    POGUBNE JESU.
    DA JE TO LJUDSKI FAKTOR JESTE.
    DA NEMA DOVOLJNO POLICIJE NA PUTEVIMA JESTE.
    DA SU VOZACI NEOBUCENI, DRSKI I BEZOBRAZNI CAST IZUZECIMA JE TACNO.
    DA SE OVOJ TRAGEDIJI MOZE LAKO
    I BRZO STATI NA PUT MOZE.
    POSTOJE RADARI. SIGURNOSNE KAMERE I MNOGI DRUGI NACINI.
    DRZAVA TREBA DA DA SAGLASNOST I PROBLEM MOZE BTI RIJESEN U ROKU OD 6 MJESECI.
    KO ZELI NEKA PITA KAKO.
    OBJASNICU SAMO SLUZBAMA.
    IMA JEDNA EVROPSKA DRZAVA KOJA JE PREDNJACILA PO BROJU UDESA NA PUTEVIMA. DANAS JE TO SVEDENO NA STROGI MINIMUM.
    ZAR TO NIJE USPJEH.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *