IN4S

IN4S portal

NIS je nova meta NATO agresije

1 min read

Piše: Vladimir Kršljanin

U Srbiji su u toku dve ofanzive protiv korupcije. Jednu je najavio predsednik Aleksandar Vučić, a drugu već neko vreme vode grupe studenata, organizovane po zapadnim priručnicima. Svi bismo voleli da ofanzive sa takvim ciljem budu uspešne i da u Srbiji bude mnogo manje korupcije. Ali to neće biti lako. Zašto? Zato što je zanemaren glavni izvor korupcije.

Korupcija postoji u svim zemljama i vremenima. I gotovo svuda, vlasti i društvene snage se protiv nje bore. Sa manje ili više uspeha. Ali samo su grupe zemalja koje predvode Vašington i Brisel („evroatlantske integracije“) proglasile korupciju za vrhunski princip svojih društava i – glavni kriterijum (svoje lažne) demokratije!

Naime, Vašington i Brisel priznaju kao demokratske samo one zemlje koje dozvoljavaju da njihova politika, ekonomija, bezbednost, mediji, obrazovanje, nauka i kultura, dakle sve sfere društvenog života, budu korumpirane od strane Zapada. I zato Zakon o stranim agentima može da postoji u SAD od 1938, a ako neko drugi pokuša da usvoji isti takav zakon, ili još gore, da zabrani korupciju sa Zapada, dobiće – obojenu revoluciju.

Eto tako postupaju države koje su izazvale dva svetska rata, ogroman broj lokalnih i regionalnih ratova i kolonijalnih porobljavanja, i koje su odgovorne za 99 odsto svih ubistava u istoriji sveta. I taj svoj krvavi pir nastavljaju i danas, u Ukrajini i na Bliskom istoku.

Milione Srba su u dva svetska rata ubili Nemci i njihove sluge, ali ni „zapadni saveznici“ prema nama nisu bili bolji. Posle albanske golgote su nam pomogli tek kada je ruski car zapretio da će napustiti rat ako nam ne pomognu. A u „savezničkom“ uskršnjem bombardovanju Beograda 1944. je poginulo više ljudi nego 6. aprila tri godine ranije. Čerčil i Truman su uvukli Jugoslaviju u savezništvo sa NATO, da bi je zatim taj NATO sa svojim neonacističkim i terorističkim trabantima godinama najsurovije razbijao i na kraju na nju izvršio otvorenu vojnu agresiju, a AP Kosovo i Metohija do danas drži pod okupacijom kršeći Rezoluciju 1244 SB UN.

Zar neko misli da može postati prijatelj sa ubicom sopstvene dece? Izvor svetskog zla i sistemske korupcije koji vam je ubio decu, nikad vam neće verovati. Naprotiv, nastojaće da vas uništi jer u vama vidi potencijalnu opasnost, ma koliko se vi trudili da ga odobrovoljite.

Srbija danas vodi prema Zapadu politiku balansiranja i nezameranja iz tri razloga: prvo, ona je okružena evroatlantskim strukturama, čije su nam članice tradicionalno najjači ekonomski partneri i u njima imamo veliku dijasporu, drugo, sadašnja situacija u našem delu sveta je veoma eksplozivna, i treće – ne najmanje važno, većina građana i političkih subjekata teži takvoj politici, kako zbog iskustva SFRJ, tako i zbog višedecenijske izloženosti zapadnoj propagandi.

Političke snage koje su pobedile na izborima 2012. i sa vlasti uklonile zapadne marionete instalirane petooktobarskim pučem – obojenom revolucijom, iz navedenih razloga su samo delimično ostvarile očekivanja svojih birača. Sklapanjem strateškog partnerstva sa Rusijom i Kinom i usponom saradnje sa njima u svim oblastima, uprkos zapadnim pritiscima, kao i učešćem na samitu BRIKS u Kazanju, Srbija je napravila veliki iskorak i stvorila čvrstu osnovu za obnovu svog suvereniteta i za ispravljanje nepravdi stvorenih NATO agresijom i obojenom revolucijom.

Zbog svog konstruktivnog odnosa prema NATO partneru koji to ne zaslužuje, Srbija doživljava nove pokušaje obojene revolucije, a sada se na to nadovezao i novi agresivni akt od strane Vašingtona – uvođenje sankcija srpskoj kompaniji NIS. Ekipa Klinton-Bajden do poslednjeg daha puca na Srbiju. Ali tu muku treba rešiti mirno, u dogovoru sa Rusijom, ne osvrćući se na zahteve američkih lažova. A onog dana kada te nelegalne sankcije budu uvedene, treba zamrznuti primenu Sporazuma o strateškoj saradnji u oblasti energetike, potpisanog pre samo tri meseca u Vašingtonu.

Ovaj čin agresije nam mora biti poslednja opomena da je isteklo vreme pokušaja da se konstruktivnim odnosom prema agresoru izbegnu rizici i razvija saradnja. U odnosima sa NATO, SAD i EU se konačno moraju povući crvene linije vezane za Kosovo i Metohiju, Republiku Srpsku, izvoz korumpirane demokratije. Kao minimum, Srbija treba da prihvati status države-partnera BRIKS, da se ograniči na pridruženo članstvo u EU, da odnose sa NATO svede na obaveze iz Dejtona i Rezolucije 1244, i, što je najvažnije, da sklopi obavezujući Sporazum o prijateljstvu i saradnji sa Rusijom, svojim najvažnijim istorijskim saveznikom.

Srbija ne treba da bude moneta za potkusurivanje tonuće Evro-Atlantide, već kako je sva istorija obavezuje, važan slobodni i demokratski činilac Novog, pravednijeg sveta.

Izađimo pametniji i složniji iz ovog, za svet dramatičnog perioda. Pamtimo, spominjimo i ugledajmo se na one koji su svoje živote ugradili u slobodnu Srbiju. Neka novi veliki narodni pokret donese i veliku politiku, onakvu kakva ona jedino može biti – zasnovanu na velikim principima. Neka su nam srećni nova 2025. od rođenja Hristovog i Božić!

Hristos se rodi!

 

Izvor: RT Balkan

Podjelite tekst putem:

38 thoughts on “NIS je nova meta NATO agresije

  1. Rusija ce toliko razvaliti NATO pakt da cemo ih dokrajciti na Kosovu. Bice to glogov kolac u srcu.

    34
  2. Nažalost, kako je to primetio i autor ovoga teksta, Knez Lazar i Slobodan Milošević nisu bili glupi i naivni i znali su koga imaju protiv svoje države i naroda. Srbi i Srbija se ne trebaju plašiti sankcija i NATO agresije a pogotovo nebi trebali provoditi njihovu politiku. Srbi i Srbija imaju svoju cenu, koja nije mala, ali nažalost obezglavljeni su pokušavaju ih obmanuti i prodati u bescenje

    78
  3. Sankcije NIS-u su jasan primer mešanja u unutrašnje poslove Srbije. Vreme je da pokažemo da nećemo pristati na ultimatume i da ćemo nastaviti da gradimo partnerstva koja odgovaraju našim interesima. Suverenitet Srbije nema cenu!

    88
  4. Zapadni centri moći koriste sva sredstva da oslabe Srbiju, ali naša istorija nas uči da samo odlučnošću i jedinstvom možemo odbraniti svoj suverenitet. Podrška NIS-u je pitanje nacionalnog ponosa i sigurnosti.

    92
  5. Pokušavaju na svaki način da destabilizuju život u Srbiji,ali zaboravili su da smo mi snalažljiv narod koji može da prebrodi i ovo.

    69
  6. NATO agresija iz 1999. godine ostaje duboka rana u sećanju svih nas. Danas, pokušaji novih oblika pritiska, kao što su sankcije NIS-u, jasno pokazuju da se ta politika nije promenila. Srbija mora ostati jedinstvena i odlučna u zaštiti svojih resursa i interesa.

    87
  7. Srbija je kroz istoriju pokazala da zna da se odupre pritiscima velikih sila. NATO sankcije prema našim ključnim kompanijama su neprihvatljive i samo nas dodatno učvršćuju u nameri da očuvamo svoje nacionalno dostojanstvo i partnerstvo sa saveznicima poput Rusije i Kine.

    61
  8. Zapadni pritisak na Srbiju jasno pokazuje dvostruke standarde kada je u pitanju suverenitet i pravo država da vode sopstvenu politiku. Podrška NIS-u i srpskoj privredi ključna je za očuvanje nezavisnosti i stabilnosti naše zemlje. Ne smemo dozvoliti da strane sile odlučuju o našim nacionalnim interesima

    88
  9. Napad na suverene zemlje i mešanje u unutrašnje poslove drugih država, kao što je slučaj sa NIS-om, jasno pokazuje da NATO nije zaštitnik mira, već izvor agresije

    81
  10. NATO ponovo pokazuje svoju agresivnu prirodu, šireći nesigurnost i nestabilnost u svetu. Ovaj vojni savez, umesto da doprinosi miru, postaje glavni izvor eskalacije sukoba

    66
  11. Na kraju ce se videti prave namere i onako se je svima jasno o cemu rafi Srbija ce ciniti sve u njenom interesu

    96
  12. Ona će se odvijati dok Srbija ne prizna nezavisnost lažne države Kosovo, uvede sankcije Ruskoj federaciji, prizna lažni genocid u Srebrenici…

    59
    1. NATO koristi izgovore kao što su ‘štita od pretnji’ da bi opravdao svoja nelegalna dejstva. Nećemo dozvoliti da naša zemlja postane nova meta njihovih destruktivnih interesa

      88
  13. Ovakve tvrdnje su preuveličane i neodgovorne. NIS je ključna energetska kompanija za Srbiju, i bezbednost snabdevanja energijom treba da bude prioritet, a ne podložna političkim spekulacijama.

    86
  14. Veoma je važno da vlast u Srbiji brzo reaguje i pronađe strategiju koja neće ugroziti stabilnost građana. Ako su sankcije usmerene ka Rusiji, onda je logično da se moramo prilagoditi i zaštititi domaće interese.

    59
  15. Iako sankcije ne pogađaju direktno Srbiju, sigurno će imati neke indirektne efekte, posebno u oblasti energetike. Nadam se da će naš lideri doneti pametne odluke koje neće opteretiti obične ljude.

    99
  16. Sankcije su očigledno usmerene ka Rusiji, a ne direktno prema Srbiji. Ipak, važno je da vlada Srbije pronađe balans i minimizira negativne posledice po građane. Nadam se da će biti spremni na pregovore i prilagodbe.

    56

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net