Њемци и Французи неће Косово* ни Србију у ЕУ
Међународна фирма за истраживања и анализу података „ЈуГов“ објавила извјештај о томе које би земље ЕУ имале наклоност према пријему Србије и Косова* у ЕУ.
Истраживање је како се наводи, спроведено од 17. до 27. децембра прошле године. Обухватило је 8.538 грађана у седам земаља, великој европској тројци: Велика Британија, Њемачка, Француска, као и скандинавским земаљама: Данска, Шведска, Финска и Норвешка, преноси Блиц.
Наводи се да су резултати истраживања показали да би Србију у свом друштву прије свих жељели Швеђани и Норвежани, а да су шансе Косова*, и кад би било независно, а није, још горе, јер ниједна држава није већински подржала пријем самоотцјепљене српске покрајине у ЕУ.
Према овом истраживању, 33 одсто Британаца, 43 одсто Њемаца, 52 одсто Француза, 41 одсто Данаца, 28 одсто Швеђана, 40 одсто Финаца и 28 одсто Норвежана су против уласка Србије у Унију.
Међу онима који сматрају да је Србији мјесто у ЕУ је 24 одсто Британаца, 31 одсто Њемаца, 20 одсто Француза, 31 одсто Данаца, 41 одсто Швеђана, 26 одсто Финаца и 36 одсто Норвежана.
Из овог произилази да су једине две земље у којима је више грађана за него против Србије у ЕУ – Шведска и Норвешка, која сама није чланица Уније.
С друге стране медаље, највећи проценат Француза (52 одсто) је против тога, док Њемци, Финци и Данци стоје одмах иза њих са просечних 40 и више одсто, па лист закључује да би се могло рећи да су Швеђани и Норвежани најмање против нас.
Наводи се да је у анкети било и неодлучних – 43 одсто Британаца, 25 одсто Њемаца, 29 одсто Француза, 28 одсто Данаца, 31 одсто Швеђана, 34 одсто Финаца и 36 одсто Норвежана не зна да ли би Србији требало дозволити улазак у ЕУ.
Што се тиче Косова*, против његовог уласка у ЕУ су 32 одсто Британаца, 52 одсто Њемаца, 56 одсто Француза, 44 одсто Данаца, 34 одсто Швеђана, 41 одсто Финаца и 31 одсто Норвежана, док је „за“ гласало 22 одсто Британаца, 24 одсто Њемаца, свега 13 одсто Француза, 27 одсто Данаца, 35 одсто Швеђана, 25 одсто Финаца и 32 одсто Норвежана, наводи Блиц.
Неодлучних у вези пријема Косова има 45 одсто у Великој Британији, 25 одсто у Немачкој, по 30 одсто у Француској и Данској, а за један проценат више у Шведској, док 34 одсто Финаца и 37 одсто Норвежана не зна да ли би Косово* требало да буде дио ЕУ.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
HVALA IM PRVI PUT I MI NE ZELIMO.
Statistika i istrazivanje kome i zasto sluzi.Sada se sve gleda ocima izbjeglica koje su preplavile EU,svaka druga zemlja koja bi bila primljena izazvala bi dodatna negodovanja,a to ova odlazeca garnitura EU nece da sebi uradi.Recimo da se napravi ovakvo istrzivanje: da li ste da Srbija udje u EU i sprijci prodor Rusije na Zapad 75% bi reklo da,dakle sve zavisi od medija i kako se pitanje postavi.
Bilo kako bilo od maja cemo biti pametniji i bice politicarima dosta jasnije kako dalje,kako sada stvari stoje jednako cemo biti udaljeni fizicki a sve drugo na koncu i nije tragicno,jedino je tragicno sto nemamo konstantnu politiku po mnogim pitanjuma bilo razvoja i granica i naravno resenje za Kosovo i Metohiju.