IN4S

IN4S portal

Novi poraz srpskih predstavnika na evrosceni

Ilustracija

TSC je nadigrao Astanu, pogodio tri puta prečku, ali je na startu Lige konferencije poražen u Almatiju od kazahstanskog kluba sa 1:0 (1:0). Žaliće mnogo u Bačkoj Topoli za ovim rezultatom.

Zanimljivo je da je TSC pogodio čak tri prečke na ovoj utakmici i na takav bizaran način ostao bez ikakvog plena na ovom gostovanju.

Domaćin je u Almatiju, gde igra kao domaćin, pobedonosni gol već u 15. minutu. Posle kornera je na drugoj stativi najbolje skočio Litvanaca Kipras Kažukolovas i udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

TSC je mogao do izjednačenja u 29. minutu, ali je Miloš Pantović udarcem sa oko 18 metara pogodio prečku. Tri minuta kasnije ponovo preti Pantović, sa ivice šesnaesterca šutira pored gola. U 42. minutu prečku pogađa i Ifet Đakovac. Prečku je u 47. minutu pogodio i Aleksandar Ćirković.

Na kraju, TSC nije uspeo da dođe do pogotka i vrednog boda…

TSC će u drugom kolu, 24. oktobra, ugostiti poljsku Legiju, koja je danas kod kuće pobedila Betis 1:0 golom francuskog defanzivca Stiva Kapuadija u 24. minutu.