IN4S

IN4S portal

O akademiku Vladeti Jerotiću na tribini Agora u Nikšiću

1 min read

U utorak, 24. septembra u 20 časova, u sali Zahumlja u Nikšiću na tribini Agora govoriće se na novu temu pod nazivom Samo djela ljubavi ostaju kako bi, prisjećajući se istoimenog djela akademika Vladete Jerotića, obilježili stogodišnjicu od rođenja ovog psihologa i psihoterapeuta.

Urednica ove tribine, Anđela Peković, razgovaraće sa novinarom i autorom tv-serijala Agape, Aleksandrom Gajšekom čiji je stalni gost-domaćin u njegovoj autorskoj emisiji bio akademik Jerotić. Na tribini čućemo više o profesoru Jerotiću, njegovom stvaralačkom radu, životu kao i o njegovim predavanjima za koja većina tvrdi da su bila prava remek-djela besjedništva.

Vladeta Jerotić rođen je u Beogradu 1924. godine. U rodnom gradu je završio osnovno obrazovanje i pohađao Drugu mušku gimnaziju i Medicinski fakultet. Specijalizirao je neuropsihijatriju a psihoterapiju u Švajcarskoj, Njemačkoj i Francuskoj. Radio je najprije kao asistent na Nervnoj klinici Univerziteta u Beogradu a zatim je šef psihoterapeutskog odjeljenja u bolnici „Dragiša Mišović“ u Beogradu. Preko dvadeset godina predavao je po pozivu Pastirsku psihologiju na Teološkom fakultetu u Beogradu. Vladeta Jerotić bio je član Akademije medicinskih nauka i redovni član Srpske akademije nauka i umetnosti. Preminuo je u 94. godini, 2018. u Beogradu.

Podsjećamo da tribina Agora, u formi razgovora i diskusije – pod kritičkom lupom učesnika – pokriva različite teme iz svijeta kulture, umjetnosti, kao i društvena pitanja, a sve u službi podsticanja dijaloga ali i odvijanja javnog diskursa kao osnovne paradigme svakog demokratskog društva. Otud, po uzoru na antičko-grčke trgove i rimske forume, potreba da se, u nešto skromnijem formatu, stvori povoljan ambijent za raspravu o svim važnim temama koje su u interesu čovjeka.

Ovaj događaj je dio Septembarskih dana kulture u Nikšiću 2024. godine.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *