ИН4С

ИН4С портал

О Вујотићу и Живковићу и даље ни ријеч: Турска ћути о осумњиченим

1 min read

Фото: А Плус портал

Апелациони суд одбио је као неоснован захтјев адвоката одбране Марка Радовића да се предсједник Вишег суда у Подгорици Борис Савић изузме из поступања у предмету контроле оптужнице против наводне криминалне групе Радоја Звицера која се терети за убиство Дамира Хоџића и Адиса Спахића.

Иако је Савић за 2. фебруар заказао рочиште за контролу оптужнице, из Вишег суда нам је потврђено да правосудни органи Турске још увијек нијесу одговорили на замолницу да се Милан Вујотић и Радоје Живковић, двојица осумњичених који се налазе у турском затвору, саслушају путем видео-линка.

Рочиште за контролу оптужнице досад је двапут одлагано. У међувремену, дошло је до хапшења бившег специјалног тужиоца Саше Чађеновића, који је водио истрагу против поменуте криминалне организације. Ванрасправно вијеће потврдило је оптужницу против Чађеновића за кривична дјела стварање криминалне организације и више кривичних дјела злоупотребе службеног положаја. Чађеновића терете да је службено дјеловање подредио интересима „кавачког клана“, а одбрана тврди да за те оптужбе нема доказа.

Специјално државно тужилаштво терети одбјеглог Радоја Звицера да је крајем јула 2020. године наредио отмицу Дамира Хоџића и Адиса Спахића, јер је сматрао да су као блиски сарадници претходно убијеног Алана Кожара знали гдје је он сакрио новац и дрогу, пише Дан.

Поред Звицера, оптужница је обухватила још 31 осумњиченог. Убијени Хоџић је наводно био близак „шкаљарском клану“, а његов зет Адис Спахић није имао криминални досије. Нестали су 14. октобра 2020. године.

Први корак у остварењу Звицеровог наума, како пише у оптужници, одрадио је Драган Кнежевић када је преко групног чата криптоване апликације за телефонску комуникацију СКY ЕЦЦ послао фотографије Милета Радуловића и Хоџића како би и остале припаднике „кавачког клана“ упознао са физичким изгледом мете.

По налогу Звицера, како се наводи, Ратко Живковић намамио је Радуловића 14. октобра 2020. године на наводни састанак у своју кућу у Спужу, користећи њихове кумовске везе. Истог дана на „састанак“ долази и Хоџић.

– У међувремену, Вељка Беливука, Марка Миљковића, Небојшу Јанковића и још једну трочлану групу Мерсудин Чолаковић теренским возилом, мимо граничних прелаза, превози из Тутина у Рожаје, тачније у мјесто Баћ. Живковић код Млина у Спужу 14. октобра дочекује Радуловића, којег „аудијем А6“ у 12.47 довози пашеног Стево Латковић, а четири минута касније стиже и Хоџић, којег „аудијем А4“ довози зет Адис Спахић. Радуловић улази у Живковићев аутомобил, док их на путу према кући прате Хоџић и Спахић – пише, између осталог, у тужилачким списима.

Злочин у Стањевића Рупи

Према тврдњама тужилаштва, одмах по уласку у кућу која се налази у Спужу – Стањевића Рупа, Ратко Живковић и Небојша Јанковић су сјели у дневни боравак са Радуловићем, Хоџићем и Спахићем, када су ушли Беливук, Миљковић, Александар Пауновић и Марко Килибарда.

– Беливук и Миљковић су насрнули на Хоџића. Када се Хоџић машио за пиштољ док га је Беливук држао рукама на поду, Марко Килибарда је у њега испалио више метака, од којих је преминуо на лицу мјеста. Пауновић, Миљковић, Беливук и Јанковић су након тога насрнули на Спахића и Радуловића – наводи се у оптужном акту.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net