IN4S

IN4S portal

Odlična partija Marjanovića za pobjedu Filadelfije

Srpski centar postigao je 16 poena uz osam skokova za 18 minuta na parketu. Ponovo je Bruklin, tačnije Džeret Alen rizikovao i puštao Marjanovića da šutira sa poludistance i ponovo je "srpski džin" to kaznio.
Boban Marjanović, noć

Boban Marjanović

Srpski centar Boban Marjanović postigao je 16 poena i imao osam skokova u pobjedi Filadelfije nad Bruklinom od 145:123 u drugom meču prve runde Istočne konferencije plej-ofa NBA lige. Filadelfija je izjednačila seriju na 1:1, naredni mečevi igraju se u Bruklinu.

Filadelfija je nakon poraza u prvom meču, u drugom susretu uspjela da savlada Bruklin. Napadački sjajan meč odigrale su dvije ekipe, što govori i 268 postignutih poena na obije strane.

Meč je bio veoma neizvjestan i neriješen sve do treće četvrtine, u kojoj je Filadelfija razbila otpor Bruklina, pobijedivši treću deonicu rezultatom 51:23. U poslednjoj četvrtini domaća ekipa je bez mnogo poteškoća održavala prednost.

Boban Marjanović ponovo je odlično iskoristio minute i ukazano povjerenje trenera Breta Brauna.

Srpski centar postigao je 16 poena uz osam skokova za 18 minuta na parketu. Ponovo je Bruklin, tačnije Džeret Alen rizikovao i puštao Marjanovića da šutira sa poludistance i ponovo je „srpski džin“ to kaznio, prenosi RTS.

Marjanovićeva partija potpuno je oduševila legendarne košarkaše Filadelfije Alena Ajversona i Dikembea Mutomba, ali i sve prisutne u Centru „Vels Fargo“.

Najefikasniji u pobjedi Filadelfije bili su Embid sa 23 i Heris sa 18 poena. Simons je dodao 18, a Redik 17 poena.

U redovima gostiju istakli su se Dinvidi sa 19 i Rasel sa 16 postignutih poena.

Rezultat nakon prva dva meča u Filadelfiji je neriješen. Serija se seli u Bruklin u „Barklejs centar“, a treći meč na programu je u petak u 2 sata poslije ponoći po našem vremenu.

Liga šampiona: Tadić napada Juventus!