Писмо спушког затвореника оптуженог за покушај убиства и организацију убиства Катнића и Лазовића редакцији ИН4С
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2024/05/photo_2024-05-09_06-16-50-1024x555.jpg)
Писмо спушког затвореника редакцији ИН4С Милана Брајовића послато нашој редакцији преносимо у цијелини:
Обраћање редакцији ИН4С од Милана Брајовића, оптуженог за покушај убиства и организацију убиства Миливоја Катнића и Зорана Лазовића, са надом да ће бити објављено у вашем медију.
Пошто је тужилаштво и судство у Црној Гори легализовало (прећутно) „масовни надзор“, који ће по логици ствари моћи да користе они који располажу технологиијама надзора и тако држати у шаци сваког грађанина Црне Горе са чијим подацима располажу. Тиме би се легализовало све због чега се данас суди бившем директору АНБ-а Дејану Перуничићу, а будућности би било потпуно легално урадити свим грађанима Црне Горе. По подацима Еуропола од 170000 корисника SKY апликације ухапшено је или процесуирано само 6500 корисника, па постављам питање гдје је похрањена комуникација 95% корисника SKY апликације који по логици нису криминалци. Јасно је да је ријеч о масовном надзору и грађани Црне Горе треба да знају то.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2024/05/62801_20181208111256_5c0ba3f4b789683f782a69e4jpeg_ls-409x272.jpg)
1. Ако је у питању циљано праћење за ову такозвану ОКГ нека тужилаштво да на увид суду документ који то потврђује
2. Ко је од наших државних органа знао и одобрио да се на нашој државној територији врши надзор?
3. Доказ да привредно друштво „Електрон“ није компромитовало доказе (електрон- привредно друштво које је хаковало сервер SKY апликације)
4. Немамо одлуку Уставног суда Француске о квалилету и валидности SKY материјала, знамо да није исто квалитет и валидност као и законитост.
5. У сваком случају, чак и у називима и садржини овлашћења Апелационог суда у Парузу, цитирам: „Овлашћење за коришћење и дијељење података у контексту одлуке о међународној правној помоћи“ говори се, дакле, о овлашћењу за коришћење података, из чега се никако не може извести закључак да се ради о предузетој процесној радњи, у контексту чл. 45 ЗМППКС. Такође, не прави се разлика између законитости пружања МПП, у коју не сумњам, и процесног квалитета материјала који је путем достављен, његове усаглашености са домаћим правним процесним начелима, и сл.
6. Чл. 45 ЗМППКС даље нормира, наглашавам: Процесна радња коју је предузео страни правосудни орган у складу са својим законом биће у кривичном поступку изједначена са одговарајућом процесном радњом коју предузима домаћи правосудни орган…“. Дакле, прво питање које се поставља: која је то уопште процесна радња коју је предузео надлежни правосудни орган (и шта се уопште подразумијева под појмом „правосудни орган“) Републике Француске. Даље, таква радња мора бити изједначена са одговарајућом процесном радњом домаћег правосудног органа. Волио бих да неко макар покуша пружити образложење о томе која је то процесна радња у процесном законодавству Црне Горе, која макар подсјећа на процесну радњу која је предузета у Републици Француској на изузимању материјала са пресретнутом комуникацијом. О томе да се може радити о „истој, одговарајућој радњи“, која постоји у законодавству Црне Горе не може бити чак ни помисли.
7. Коначно последњи дио норме ћл.45 ЗМППКС гласи: „осим ако то није у супротности са начелима домаћег правног система и општеприхваћеним правилима међународног права“. Једно од основних начела нашег правног система уопште, а самим тим и процесно-правног система јесте да се докази у кривичном поступку могу прикупљати и изводити само законом прописаним и дефинисаним доказним радњама. То експлицитно нормира чл.15 Закона о кривичном поступку Црне Горе. Процесно-правна начела која важе у нашем законодавству никако не дозвољавају могућност коришћења доказа прикупљених нама непознатик техникама и уређајима, а дефинитивно недознатим видовима процесних радњи. У потпуној је супротности са начелима домаћег правног система коришћење овако прибављеног материјала. У крајњем, наглашавам да у нашем законодавству не постоји чак ни сличне одредбе као оне чију је уставност оцјењивао Уставни суд РФ у цитираној одлуци.
8. Позват ћу се и на чл. 17. ЗКП Црне Горе. Да ли ја после свих хапшења треба да вјерујем на ријеч неком!!!
Брајовић Милан
Питање за све политичаре, адвокате, НВО који врше притисак на тужилаштво и судове да ме демантују.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
У свом овом каламбуру „процесних радњи“ мени запарале уши „општеприхваћене норме“.
Ко и када их је „општеприхватио“, записао и уврстио у домаћа законодавства?
Или само значе могућност свакакве манипулације?
Ocekivao bi covjek da zatvorenik pise o svom slucaju! A on se upinje da eliminise sky! Ne znam cime je ovo pismo zatvorenika zasluzilo objavu.
Колико ли су само живота и породица унесрећили слуге Ломија .Шачица ШЉАМА се усра…у Црну Гору,јер ми нормални,нас 85% није вјеровало да постоје овако лоши људи,и ето то нам се десило
Malo je onijeh koji nijesu znali ko su, samo je se većina nadala bačiće im što pod trpezu. Ovo je 85% lopovska bagra, a 15% časni narod