IN4S

IN4S portal

Aktivni rezultati srpskih klubova: Partizan 0:0 kod kuće; Zvezda -1 u gostima!

1 min read
Poslije ravno 10 godina, fudbaleri Crvene Zvezde, - nekadašnjeg evropskog klupskog prvaka, - imaju priliku da se ponovo nađu u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, odnosno da igraju u Evropi, i u jesenjem periodu!

Poslije ravno 10 godina, fudbaleri Crvene Zvezde, – nekadašnjeg evropskog klupskog prvaka, – imaju priliku da se ponovo nađu u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, odnosno da igraju u Evropi, i u jesenjem periodu!

Za to im je potrebna pobjeda u dvomeču sa ruskim Krasnodarom, a prva utakmica tog duela igrala se danas od 19.00 časova u Rusiji. Revanš je na programu kroz sedam dana, od 21 čas, na stadionu ‘Rajko Mitić’.

Stadion: Krasnodar
Glavni arbitar: Gediminas Mažeika (Litvanija)

Krasnodar (4-2-3-1): Sinicin – Petrov, Grankvist, Martinovič, Ramires – Ristić, Gazinski – Klaeson, Mamajev, Vanderson – Ignjatjev.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Savić, Babić, Anđelković – Le Talek, Donald – Srnić, Kanga, Radonjić – Boaći.

Utakmica je počela u ravnopravnom odnosu između rivala, Zvezda je djelovala dobro na terenu, – kako u odbrani tako i u napadu. Međutim, u 20.minutu, iz igre u kojoj nije bilo nikakve šanse, niti kvalitetnije igre ruskog tima, Krasnodar je poveo golom Ignatijeva. Bivši Zvezdin igrač Ristić je šutirao sa distance, Zvezdin golman nesigurno intervenisao, a na odbijenu loptu je natrčao Ignatijev, koji je pored uspavane Zvezdine odbrane, sproveo loptu u praznu mrežu.

I poslije primljenog gola, Beograđani su ravnopravan protivnik koji ima više od igre, stvaraju kornere i polušanse. Ni u jednom segmentu igre, domaćin nije bolji od ”crveno-belih”. U takvom ritmu su se odvijali događaji na terenu, sve do kraja prvog poluvremena. Zvezda ima više od igre, kontroliše sredinu terena, i prava je šteta kako je primljen gol ”ni iz čega”.

Novi peh na utakmici. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, jedan napad po boku Krasnodara, – centaršut u kazneni prostor Zvezde, i ponovo su Zvezdini igrači neoprezni…najbolje se snašao Viktor Klaeson, čiji šut, uz dosta peripetija, ulazi u gol ”crveno-belih”.

U 52.i 53.minutu Boaći je imao dvije velike prilike, od kojih je prva bila čisti zicer, ali ni to nije dovelo do gola Beograđana, koji bi, po njihovoj igri, bio potpuno zaslužen.

Srnić, u 57.minutu, -šut sa 20-tak metara, i konačno, zaslužen gol za Zvezdu 2:1!!!!

Dva minuta kasnije, nova neprijatnost za Zvezdu!!! Novi šut sa distance Ristića, – lobovao je Borjana, a lopta se odbija od prečku, i prelazi gol liniju!!! Međutim, sudija to nije vidio, i ostalo je samo 2:1 za domaće.  Ipak, moramo konstatovati da Zvezda igra loše u odbrani, – novi prekid, korner…i ponovo niko ne reaguje na odbijenu loptu, osim ruskog fudbalera Petrova, koji postiže gol, šutom sa ivice kaznenog prostora 3:1 za Krasnodar!

Međutim, pored loše igre u odbrani, Zvezdu je karakterisala hrabra igra i upornost, na sredini terena i u napadu. Otuda, u 71.minutu, bilježimo efikasan napad ”crveno-belih”, koji preko Pešića smanjuju na 3:2!!!

Na drugoj strani, u Beogradu, Partizan i Videoton odigrali su susret bez golova u prvom meču plej-of runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan – Videoton 0:0
Stadion: Humska
Glavni sudija: Džoš Biton (Škotska)

Sastavi:
Partizan (4-4-2): Stojković – Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić – Jevtović, Radin, Janković, Suma – Tavamba, Đurđević.

Videoton (4-3-3): Kovačik – Nego, Juhaš, Fiola, Stopira – Patkaj, Hadžić, Solnoki – Lazović, Henti, Šćepović

Zbog kazne UEFA Humska je bila prazna, a za više od 90 minuta fudbala nismo videli previše uzbuđenja. Crno-beli su bili konkretniji rival, imali su nekoliko solidnih prilika, ali ipak moraju da budu zadovoljni pošto je Vladimir Stojković, koji se pre nekoliko dana vratio u Partizan, sjajnom intervencijom spasao šampiona Srbije poraza u poslednjim trenucima susreta.Meč je otvoren veoma sporo, a ispostaviće će se da će takav biti ceo meč. Marko Nikolić i Videoton su sa jednim razlogom došli u Beograd, a to je da ne prime gol. Odbrana mađarskog kluba u tome je i uspela, pošto crno-beli nisu uspeli da stvore niti jednu pravu priliku.

U prvom poluvremenu viđena je solidna šansa za domaće igrače kada je Vulićević bio u prilici. Janković je povukao kontru, poslao loptu na desni bok, međutim pokušaj Vulićevića zaustavio je golman Kovačik.

U nastavku meča, nije viđena ništa bolja igra na obe strane. Partizan je imao inicijativu u početku, ali nju nije uspeo da materijalizuje. Uroš Đurđević bio je najbliži da promeni rezultat na semaforu, ali je njegov gol poništen zbog faula u napadu. Do kraja meča, Stojković je iščupao Partizan jer je u nadoknadi vremena odbranio stopostotnu priliku.

Revanš meč igra se za nedelju dana na stadionu Videotona.

Podjelite tekst putem:

1 thought on “Aktivni rezultati srpskih klubova: Partizan 0:0 kod kuće; Zvezda -1 u gostima!