Попис у судском депоу још траје, информисан и Судски савјет
Подгоричко Основно државно тужилаштво (ОДТ) информисало је Судски савјет и Врховни суд да није достављен списак ствари које су нестале из депоа Вишег суда, ни скоро пола године од откривања прокопаног тунела, сазнаје Портал РТЦГ.
Без обзира на више ургенција које су из подгоричког тужилаштва достављене Вишем суду и најава да ће извјештај о спроведеном попису бити достављен до краја јануара, то се није десило.
Тунел који повезује депо Суда и стамбену зграду откривен је почетком септембра прошле године. Стан одакле је копано до зграде Вишег суда изнајмљен је два мјесеца прије него што је тунел откривен, преноси РТЦГ.
Предсједник Вишег суда Борис Савић је 12. септембра прошле године, на конференцији за медије, саопштио да из депоа Вишег суда „готово ништа не недостаје“. Мјесец дана касније, адвокат Дамир Лекић казао је да има информације да су из депоа Вишег суда нестала два пиштоља у предмету против оптужених за планирање убистава Вељка Беливука и Марка Миљковића.
Потом је саопштено да је нестало више пушака и пиштоља, неки телефони а спекулише се и нека документација.
Могло се чути да је нестало и 900 килограма кокаина, али из суда то негирају.
Тунел за бјекство или ликвидације?
Прокопан тунел између приватног стана у стамбеној згради у Његошевој улици до депоа у подгоричком Вишем суду могао је бити коришћен за бјекство неког од затвореника или за ликвидације, претпостављају истражитељи. Стан одакле је копано до зграде Вишег суда изнајмљен је два мјесеца прије него што је тунел откривен, и полиција вјерује да оригинални власник није повезан са овим случајем. Но, више информација требало би да буде познато данас или сјутра.
У досадашњој истрази откривено је да су у копању тунела учествовали држављани Србије Владимир Ерић, Вељко Марковић (32), Милан Марковић (53), Дејан Јовановић (30).
Осумњичени за умијешаност у обијање депоа подгоричког Вишег суда Катарина Баћовић, Никола Милачић, Ивица Пиперовић и Маријан Вуљај, сви из Црне Горе, пуштени су на слободу 13. јануара ове године. Одлуком Врховног суда Црне Горе одбијен је предлог тужилаштва да им се за случај „Тунел“ продужи притвор.
Ерић је у међувремену ухапшен у Шведској.
Министарство правде Црне Горе затражило је у октобру од Министарства правде Краљевине Шведске изручење Ерића (32), који је ухапшен у Шведској и одређен му је екстрадициони притвор.
Како је раније саопштено, молба за изручење је послата и редовним путем и преко НЦБ Интерпола Подгорица. Но, Ерић још није изручен и засад остаје једини осумњичени у овом случају који остаје иза решетака.
Налогодавци, финансијери, али и мотиви за копање тунела, још нијесу сасвим познати.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Trajaće popis kao i Katnićevo prevođenje materijala iz Amerike u aferi Telekom!