Пожари у Калифорнији „коштаће“ осигуравајуће куће до 45 милијарди долара
1 min readАмеричка осигуравајућа компанија „Allstate Insurance“објавила је а ће исплатити 1,1 милијарду долара (1,65 милијарди евра) за штете узроковане пожарима који су у јануару захватили јужну Калифорнију.
Иако је поменута исплата прилично висока, компанија наводи да је успела делимично да смањи губитке повлачењем са тржишта Калифорније, пренео је Си-Ен-Ен).
Износ који ова компанија треба да исплати ипак је мали део укупних потраживања од осигурања после јануарских пожара у Калифорнији, јер би требало обештетити власнике 16.600 некретнина, а истраживачка фирма „Кор Лоџик“, која прати трошкове услед катастрофа попут пожара и урагана, наводи да би то могло да кошта између 35 и 45 милијарди долара.
Многе осигуравајуће компаније, укључујући и поменуту, због све веће опасности од шумских пожара у многим областима Калифорније отказују полисе власницима кућа, којима на располагању остају скупље и често ограничене алтернативе.
Компанија „Allstate“ је у четвртом тромесечју забележила профит од 2,1 милијарду долара (2,03 милијарди евра), што је за 34 одсто више у односу на годину дана раније.
Спутњик
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: