IN4S

IN4S portal

Spektakl Lige šampiona: Veliki Zvezdin bod…

Večeras počinje fudbalska Liga šampiona, i prvi nastup ”Crvene zvezde” poslije toliko godina! Protivnik je mega-ekstra skupi izalijanski Napoli, predvođen velikim brojem svjetskih zvjezda i trenerom Kralom Anćelotijem. Meč počinje u 21 čas, sa prenosom na Arena sport tv kanalu.

Počela je fudbalska Liga šampiona, i prvi nastup ”Crvene zvezde” poslije toliko godina!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sinoć neriješeno 0:0 sa Napolijem, u utakmici prvog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Poslije prvog poluvremena rezultat je 0:0. Zvezda se brani, igra oprezno. Napoli ne pronalazi put do Zvezdinog gola. Insinje je pogodio prečku sredinom poluvremena – a još par šuteva, ne toliko opasnih, Borjan je uspio da iskontroliše. U drugom djelu prvog poluvremena, ”crveno beli” su se usudili da nešto slobodnije prođu na protivničku polovinu, – ali bez konkretne završnice…

Nešto bolji utisak Zvezda je pokazala u uvodnom dijelu drugog poluvremena, kada je prebacila težište igre na suparničku polovinu terena. Imali su domaćini i tri kornera u nizu, i solidan udarac Jovančića, čim je zamijenio nešto defanzivnijeg Jovičića, ali je onda gostujući trenerski mag uradio nešto neočekivano. Maestralnom Inisnjeu, brzom Zielinskom kome je Rodić u jednoj situaciji „skinuo“ loptu u izuzetno izglednoj situaciji, te lucidnom Kaljehonu koji je koristio i najmanju priliku da pripreti Borjanu, pridružio se u napadu fantastični Belgijanac Kris Mertens.

I, poslije tri velike šanse gostiju u nizu, trener Napolija Karlo Anćeloti je počeo da se hvata za glavu, Vujadin Savić da se krsti šta sve preživljava sa saigračima, a „delije“ su ostale u nevjerici zbog opsade gola njihovih ljubimaca. Pjesma je tada postala nešto tiša nego na početku meča, „sever“ se i dalje trudio, ali ostatak publike je više uzdisao i nabijao glavu među šake, nego što je bodrio izabranike Vladana Milojevića. I ne čudi, čas je Rodić spasavao gol, čas Borjan branio, čas ofsajd-zamke u poslednji čas sprječavale goste da povedu. Kada se činilo da će, baš u tom periodu, od 65. do 80. minutu, crveno-beli bedem popustiti, jer je opsada bila strašna i neprestana, počeo je da „pršti“ i na drugom delu terena. Boaći je deset minuta prije kraja prihvatio loptu nakon što ju je rivalima oduzeo vrlo zapaženi Rodić, sa ivice kaznenog prostora uputio je oštar niski udarac, da bi potom golman Ospina spasao mrežu Napolitanaca.

Probudila se tada, uz onu na „severu“, publika i na ostale tri tribine, krenuli su hrabrije crveno-beli ka golu rivala pa je meč naprasno postao izuzetno zanimljiv na obje strane terena. Rodić, Savić, Degenek i Stojković su odolijevali naletima Anćelotijeve mašinerije, na drugom dijelu igrališta Jovančić je osvježio igru domaćih, pa je prijetio uz Krstičića, rezerviste Simića i Pavkova koji je odmijenio Boaćija, no mreže su ostale da miriju pa Zvezda sa bodom ulazi u drugo kolo.

A u njemu, hrabra ekipa Vladana Milojevića gostuje Pari Sen Žermenu, koji je isrpva nadoknadio dva gola zaostatka na Enfildu, da bi na kraju izgubio od Liverpula sa 3:2 golom Firmina u 92. minutu.

Fudbaleri Napolija su kroz istoriju tri puta gostovali u Srbiji, a nijednom nijesu izašli kao pobjednici. Napolitanci sada dolaze u prestonicu Srbije, u Beograd, kako bi izašli na „Marakanu“ i megdan Crvenoj zvezdi.

Prvi put se to desilo kada je OFK Beograd sezone 1962/63 ugostio goste sa juga Italije i, poslije poraza od 2:0 u gostima, pobjedio ih na domaćem terenu sa 3:1. Sljedeći put Napoli je ugošćen i od strane upravo Crvene zvezde, narednog protivnika u Ligi šampiona, a susret se odigrao davne 1966. godine. Crveno-beli su tada trijumfovali sa 2:0, a golove su postigli Ostojić i Vratinjan u utakmici Mitropa kupa.

Poslednji susret Napolija sa srpskim klubovima dogodio se u Kupu UEFA sezone 1981/82, kada je Radnički iz Niša ugostio Napolitance poslije remija u Italiji od 2:2. Srpski tim sa parolom „Real iz Ništa sve redom šiša“ uspio je da izdrži i odigra bez golova kod kuće, te prođe dalje, a kasnije je u ovom takmičenju dogurao i do polufinala.

Ukoliko vjerujete u tradiciju, Zvezda ima čemu da se nada…

Podjelite tekst putem:

4 thoughts on “Spektakl Lige šampiona: Veliki Zvezdin bod…

1. Dok je Zvezda bila srpski i jugoslovenski tim u kome su igrali crnogorci, hrvati, makedonci, srbi, bila je prvak Evrope. Danas se slavi kada uđe u Ligu šampiona. To je samo još jedan dokaz koliko su četnici urnisali svoju zemlju.

1. Alo dobrota, jednu kosulju s cvrstim kaisevima,imamo tezak slucaj nervnog napada, ime znamo Al nebitno, dodjite brzo spasite komlenku. Samo za tebe dako ti bude bolje, Crvena zvezda na nebu sja,Crvenu zvezdu volim I ja Crvena zvezda Srpski je tim, o Zvezda crvena,crvena. ..dako te umiri ovo liutko nasa dok ne dodju s kosuljom I infuzijom

2. E jes ti analiza,baš za doktorsku disertaciju.
      A,objasni nam molim te,kako to da Budućnost nije prvak evrope pošto, kako vidimo,tamo sve vrvi od Crnogoraca i Srba pa i po kojeg Bosanca?
      Reci nam ovako neukima,objasni taj fenomen s’obzirom da se četnici nisu mješali u državni projekat zvani Budućnost.
      Evo mi svi vidimo kako država Montenegro postupa sa Grbljem,objasni nam Komlene,kako to da mali Grblalj,doduše pun Srba,igra bolji fudbal od Budućnosti?