Приштина забранила уношење књига на српском језику
Приштина је забранила уношење књига на српском језику на територију Косова и Метохије, па их службеници плијене на административним прелазима према централној Србији, пише „Блиц“.
Да је проблем ескалирао потврђује и допис „Пошта Србије“ од 2. јуна у коме је руководство наредило службеницима да морају упозорити клијенте, који желе да поштом пошаљу књиге на Косово и Метохију, да пошта неће сносити трошкове ако књиге на административним прелазима буду одузете.
Потпредсједник у приштинској влади Бранимир Стојановић рекао је за овај лист да су одузимања књига на административним прелазима до сада била спорадична, али да је то сада постало пракса.
Чак су и за сајамске манифестације били онемогућени српски издавачи да их доставе.
Стојановић каже да не постоји званична одлука владе у Приштини и да је могуће да је неко министарство донијело интерни акт о коме он није упознат.
У Канцеларији Владе Србије за Косово и Метохију нису упознати о овом поступку Приштине.
„Ако је Приштина увела такву забрану, онда би то био фашистички приступ њихове власти. Испитаћемо о чему је ријеч“, рекли су у овој канцеларији за „Блиц“.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
кршење основних људских права загарантованих прије свега међународним правом у УН, а затим и уставом. Која реакција слиједи из Њу Јорка, Брисела, и прије свега, грађана Србије и Црне Горе чији представници воде политику која све ово дозвољава и толерише. Бојим се, никаква. Ми смо нашу вољу исказали на изборима, кад је некима милије 50е, 2000дин, радно мјесто у државним институцијама итд. Продали смо образ и ништа више ни не треба да очекујемо ни од других. Завидим мртвима.
To vam je takozvana demokratska drzava u kojoj jedan narod dozivljava istrebljenje i to strasilo od drzave nasa vlast prizna sram ih bilo za dovijeka.