Рађеновићу одређен притвор
Предсједник Општине Будва, Лазар Рађеновић, саслушан је у уторак вече у Специјалном тужилаштву за организовани криминал због сумње да је злоупотријебио службени положај, након чега му је одређен притвор од 48 сати.
Како преноси агенција Мина, на саслушање код специјалног тужиоца за организовани криминал, Ђурђине Ивановић, приведена је и бивша директорица Прве банке, Јелица Петричевић.
Инспектори, према још незваничним информацијама, провјеравају како је локална управа 2007. године остала без два милиона евра са рачуна, гарантујући за кредит приватној фирми СП Луна код Прве банке.
Рађеновић је, преносе Вијести, у пратњи инспектора, цивилним возилом око поноћи стигао испред тужилаштва, али је, да би избјегао новинаре, до тужитељке доведен кроз зграду Министарства правде.
Полицијски инспектори упали су јуче око 16 сати у зграду Општине Будва и запечатили Рађеновићев кабинет.
Истовремено, по налогу специјалне тужитељке за организовани криминал, полицајци су упали и у његову породичну кућу у насељу Голубовина, гдје су готово до 22 сата синоћ тражили доказе који би им помогли у истрази.
Рађеновић и чланови његове уже породице били су у кући за вријеме шесточасовног претреса, након чега је одведен на саслушање код Ивановић.
Према информацијама Вијести службеницима Општине, који су били на радним мјестима, полиција је наредила да напусте зграду и да сва документа оставе у Општини.
Убрзо након тога, један од полицајаца поставио је плаву траку којом је запечатио источно крило зграде, гдје се налазе канцеларије предсједника и његових најближих сарадника.
Један од полицајаца остао је цијеле ноћи да стражари на улазу у тај блок скупштинске зграде, гдје ће данас бити обављен претрес.
Инспектори су почетком године из Општине однијели обимну документацију која се односи на пословне везе локалне управе и Прве банке око сумњивихм кредитних аранжмана и гаранција које су будванске власти наводно давале приватним фирмама и појединцима.
Један од тих аранжмана је и случај фирме СП Луна из Будве. На јавној лицитацији Општине 2006. године, та компанија понудила је најбољу цијену за куповину 23 хиљаде квадрата општинске земље на врху брда Кошљун. Почетна цијена за тај неприступачан и кршевит терен била је 50 евра по квадрату, а СП Луна земљу је добила за 53 евра по квадрату.
Фирма је ту земљу убрзо препродала арапском бизнисмену Мухамеду Рашиду, по дупло већој цијени.
Рашид, кога палестинске власти траже због проневјера, један је од оснивача
фирме Монте мена, купца војне базе на Скочиђевојци.
Проблем је наводно настао када је Општина депозитом код Прве банке, гарантовала приватној фирми за куповину земље. Рађеновић, тада потпредсједник Општине за питање финансија, био је члан Комисије за продају те земље. На челу Комисије био је бивши менаџер града Александар Тичић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Bulja na pjenu od mora, treci dio.
Не лупајте глупости, немају они везе са Србима и приморцима, лопови и примитивци, од града су направили мали Никшић
Čim se hapsi neki Srbin, IN4s likuje
A kad se diraju Bose Tatar i Milka Ljumović, onda zatišje!
Da, znamo mi iz Budve odlicno koliki je ovo Srbin! Izasao je bio iz DPSa kad su Milo i Migo izbacivali srpski jezik iz skola? Zaposlio je Srbe u opstini?
Manje stete Srbima donose otvorene ustase kao sto su ovi sto ih nabrajas nego nazovi., lazni Srbi kao Radjenovici, Popovic, Soc i ini.
Da se zaposljava neko samo zato sto je Srbin, Crnogorac ili Albanac? To je notorna glupost.
I ovo sto je zaposleno po lokalnoj i drzavnoj upravi treba da se otpusti, a kamoli da se zaposljavaju novi, osim u slucaju vanrednih sposobnosti i radnih kvaliteta!
Radjenovic je dobar sa Srbima, zato ga i privode ovi drugi iz Budve
Kraj Budve na pjeni od moga
„ajmo naplat za narod da cujem koje krao, ***** nam zivote a nije odgovaro“
Sta se lozite, malo na bukvicu kod Mila, i kuci, nema izlazaka poslije 11 2 mjeseca
Ovo je sukob u DPS-u, pouzdano znam da je ovo sukob zbog toga sto su Budvani bili zadrzani za Berane, i kako su puli, a i nisu davali punu tarifu (50 eura je ne 25) sad ih stab pritiska
Kako li bi tek prosao Ranjo da srusi vladu.A gdje je onaj brko sto stalno prijeti rusenju koalicije,nesto su se primirili ovi Rankovi seizi,ne pominju vise Evropu,vjerovatno pripremaju sankcije Rusiji,pis od zemlje.