Привремени органи општина Ђаковица и Дечани се одрекли помоћи у корист државе
1 min read![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/05/Milenko-Jovanovic-i-Vuko-Vukovic.jpg)
Јовановић и Вуковић
Предсjедници привремених органа општина Ђаковица и Дечани, Миленко Јовановић и Вуко Вуковић саопштили су данас да се сви јавни функционери из ове две општине које је именовала Влада Србије одричу државне помоћи од по 100 евра, у корист државе.
Јовановић и Вуковић су истакли да је „одговоран однос јавних функционера којима је држава указала поверење у економски изузетно деликатном тренутку по целу државу – императив, те да је њихов гест најмање што у актуелном амбијенту могу да ураде у корист уштеде буџета“.
„Председници и чланови привремених органа општина Ђаковица и Дечани се придружују колегама са Косова и Метохије који су донели истоветне одлуке када је реч о опредељеним средствима државе на плану ублажавања последица грађана Србије проузрокованих пандемијом вируса корона. Наша је морална и свака друга обавеза да, свако са свог нивоа и у складу са реалним ресурсима, да допринос како би Србија са најмањом могућом штетом у економском смислу пребродила новонасталу ситацију генерисану глобалном пандемијом какву новија историја света не памти “ – стоји у саопштењу које потписују Јовановић и Вуковић.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
Svaka cast za gest. Obican narod koji jedva krpi kraj sa krajem ne treba da se odrice ali vi koje je drzava postavila i imate bolja primanja, treba da ste putokaz i primjer. Jos jednom bravo ljudi za ovo. Nadam se da ce mnogi da vas slijede jer nema srece nijednoj drzavi ma sta mislili o vlasti ako se nema odgovornog odnosa.