Просинечки: Несрећан сам јер ми се животни пут своди на питање "Хрват или Србин"
Легенда Црвене звезде и тренер Кајзерија Роберт Просинечки рекао је за „Вечерњи лист“ да му је преко главе сугестивних питања о поделама између Хрватске и Србије и утакмици између ове две репрезентације у квалификацијама за Светско првенство.
„Нећу гледати ту утакмицу, не занима ме претерано. Несрећан сам јер се мој животни пут своди искључиво на питање Хрват или Србин, Загреб или Београд. И сада када живим ту у Кајзерију, у којем ни изблиза нема фудбалске еуфорије, осећам велики респект. Тако сам се осећао као играч у Реалу, Барселони и, на пример, у Портсмуту. Тамо сам баш уживао. Зато морам да признам да ми је изван Хрватске и Србије, кад је о томе реч, много лакше, пријатније, нема тог притиска. Пре свега, ја сам човек фудбала, био сам опсесивно заљубљен у лопту, уживао сам у игри, а данас исто тако весело одлазим на сваки тренинг Кајзерија“, рекао је Просинечки.
Он је балканске поделе најбоље осетио – био је најбољи играч југословенске генерације „Чилеанаца“, највеће клупске успехе остварио је са београдском Црвеном звездом, а репрезентативне са Хрватском.
И управо из стручног штаба хрватске репрезентације дошао је у Црвену звезду да започне самосталну тренерску каријеру. Након одласка у августу прошле године направио је кратку паузу, да би преузео турски Кајзериспор.
„Када сам потписао за Кајзери, осетио сам озбиљност послодаваца, а када сам видео клуб, тренинг центар какав нема ни мадридски Реал, осетио сам мир. Сетио сам се Београда, клуба који има велику љубав навијача, али којем недостају основне ствари. У турски фудбал сеулаже новац, доводе се играчи, све је стабилно и стиже на време. Ниједан шпански клуб, осим Реала и Барселоне, нема новца као Кајзери“, рекао је Просинечки.
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2022/10/0-02-05-b923b1b69720421610be1c8886d9aa3e5785fb2405d1260129ec99b6cc5feec9_a42cea59ea42f009-1024x105-1.png)
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Viber-komjuniti-300h50-a.jpg)
![](https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/11/IN4S-Telegram-komjuniti-300h50-a.jpg)
SVI JUGOSLOVENSKI PATRIOTE RASTURENI PO OVIM LILIPUTANSKIM DRŽAVAMA SU KOJE NE LIČE NI NA ŠTO A POD PRITISKOM OVIH „DRŽAVNIKA – PRIVATNIKA“ I NJIHOVE POLITIKE SVI SMO PROSJACI MOJ PROSINEČKI