ИН4С

ИН4С портал

Путин: Економија Русије превазишла све прогнозе; БДП порастао за 3,6 одсто

1 min read

Фото: Спутник

Економски раст руске економије је превазишао све прогнозе прошле године, а руски БДП, према последњим подацима, порастао је за 3,6 одсто, рекао је данас председник Русије Владимир Путин на састанку посвећеном економским темама.

То је, како је објаснио, више од средњих вредности раста БДП-а у свету, будући да оне износе три одсто, док је темпо развоја економије развијених земаља износио у просеку 1,5 одсто.

Тако добри резултати постигнути су захваљујући унутрашњим капацитетима Русије, нагласио је председник Русије.

Обим индустријске производње је за годину дана порастао за 3,5 одсто, док је прерађивачка индустрија регистровала раст од 7,5 одсто, нагласио је председник.

Путин је на састанку истакао и да је посебну пажњу потребно посветити сузбијању инфлације и додао да је у земљи очувана велика потражња, што је изузетно важно за даљи развој бизнис сектора у земљи.

Потврдио је да је осмишљен и социјално-економски план за наредних шест година и поручио да је економија Русије на почетку ове године, такође, на високом нивоу: ситуација се, како каже, развија у складу са очекивањима Владе Русије и стручњака.

Као један од главних приоритета Путин је навео пораст прихода грађана и квалитета њиховог живота, али и благостање породица које живе у Русији, преноси РТ Балкан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “Путин: Економија Русије превазишла све прогнозе; БДП порастао за 3,6 одсто

  1. Економија Русије је превазишла све земље Г-7,па и САД.Њемачка економија губи на својој снази,па је имала негативни БДП за прошлу годину.
    Невезано за тему,Партија Имрана Кана је освојила највише гласова на изборима.Па ипак се сумња на крађу,па присталице бившег премијера излазе на улицу,тражећи да апсолутну већину задрже.У случају формирања Владе Имрана Кан ,који је сад политички утамничен,би изашао на слободу и био у Власти…

  2. Економија Русије у прошлој години (према подацима са индијских сајтова),порасла више од било које чланице Г-7,па и САД.Док је привреда Њемачке доживела пад бруто друштвеног производа.
    Невезано за тему партија бившег Пакистанског премијера Имрана Кана,побиједила је на изборима,могла би да формира Владу,али присталице Имрана Кана,протестују тврдећи да су покрадени.Уколико се формира Влада Имрана Кана- он би изашао из затвора у коме је политички утамничен.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net