Путин: Гнијев према нацистичким дјелима је праведан
1 min read
Путин
Предсjедник Русије Владимир Путин назвао је праведним гнијев према нацистима због почињених дјела Другог свјетског рата: ниједна кинохроника не може пренијети ту трагедију.
„Двадесет седмог јануара 1944. године завршена је једна од најдраматичнијих и најхеројскијих страница у историји Другог свјетског рата — коначно је пробијена опсада Лењинграда“, рекао је Путин на церемонији откривања споменика херојима опкољеног Лењинграда у Израелу „Свијећа сјећања“.
Руски лидер је истакао да у историји постоји много примјера упорности, жртвених подвига, „али опсада Лењинграда и Холокауст не могу ни са чим да се упореде“.
„Наш заједнички праведни гнијев због нацистичких дјела, опсаде Лењинграда и околних села, али и посвећеност њихових становника и бранитеља познати су цијелом свету. Чињенице приказане у документима су застрашујуће, али ниједан документ, ниједна прича и дневник, кинохроника не могу пренијети оно што су људи тада заиста претрпјели“, закључио је Путин.
Он је додао да су Русија и Израел огорчени покушајима негирања Холокауста и ревидирања исхода Другог свјетског рата.
„Желио бих да са захвалношћу и признањем истакнем да Израел придаје посебан значај очувању истине о одлучујућем доприносу Совјетског Савеза у побједи против нацизма. И овде су, као и у Русији, забринути, узнемирени и огорчени покушајима негирања Холокауста, ревидирањем резултата Другог свјетског рата и оправдавањем убица и злочинаца“, истакао је руски лидер.
Према његовим ријечима, откривање споменика у Јерусалиму представља симбол „дубоког заједничког сећања“.
„Драгоцен нам је и назив споменика који се данас открива. Сваке године на дан почетка Другог свјетског рата, 22. јуна, у 4 ујутру у Русији почиње акција ’Свијећа сјећања‘. У свим градовима, насељима, селима, људи пале свијетло у знак жалости за погинулима у том страшном рату. Ова традиција почела је управо у Санкт Петербургу, бившем Лењинграду, 2009. године. Сада ’Свијећа сјећања‘ постоји и овдје, у Израелу, гдје живи скоро 1.300 преживелих из опсаде Лењинграда, њихови потомци, пријатељи, и гдје поштују своје хероје, памте пале“, рекао је Путин.
Руски председник није могао да обузда емоције током говора на церемонији откривања споменика.
„Споменик — то је веома добра ствар. Дуго ће трајати, надам се и вјековима. Споменик се може открити на разне начине. Али ово што сте ви данас учинили… Хвала!“, рекао је Путин на крају свог говора.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Predsjednik Rusije, Vladimir Putin, u pravu je kada kaže da se treba suprostaviti onima koji pokušavaju da negiraju nacističke zločine, ali on bi smio da negira i zločine koje je njegova zemlja (tadašnji SSSR) počinila u Poljskoj, prethodno napravivši sporazum sa Hitlerovom Njemačkom o podjeli te zemlje… Zato i Poljska prošle godine nije pozvala Rusiju na proslavu sedamdesetpetogodišnjice pobjede nad fašizmom… Vladimir Putin bi trebalo da, poput Vilija Branta, klekne pred žrtavama sovjetskih zločina u Poljskoj…
Цела Европа треба да клекне пред СВЕТОМ РАСИЈОМ, јер да ње није било, Хитлера се никад не би ослободили.
Захвалимо Богу да постоји Расија, и сад је показала да једина на свету може да заустави зло, као што је уса и НАТО.
А Русију боли уво за Пољску, она је сама себи одредила судбину, следећи пут неће бити подељена него неће ништа остати од ње.
Agresivnom propagandom moćnog jevrejskog lobija, neupućeni čitalac bi mogao pogrešno zaključiti da u Drugom svetskom ratu, osim Jevreja, niko drugi nije stradao… Elem, u tom krvavom ratu, osim Jevreja, stradalo je i 25 miliona Rusa, kao i milioni Poljaka, Srba, Roma… Duboki naklon svim žrtvama…
Те Пољаке које помињеш су Јевреји из Пољске, док су Пољаци радили у камповима за нацисте,јако спинујеш и још напишеш како је агеесивно лобирање Израела за своје жртве,брука 🙁