IN4S

IN4S portal

Radunović: Ako žele bolju CG, manjine će prihvatiti ponudu opozicije

1 min read

Slaven Radunović, funkcioner Demokratskog fronta i potpredsjednik Nove srpske demokratije kazao je da partije manjina treba da pokažu lojalnost Crnoj Gori, a ne mafiji, te da, ako žele bolju Crnu Goru, treba da prihvate ponudu opozicije.

On je u intervjuu za Dan, koji u nastavku prenosimo u cjelosti, ocijenio da su poslednji izbori u Crnoj Gori nesumnjivo bili najneslobodniji izbori u seriji neslobodnih izbora, kao i da cilj DIK-a nije bio da otkrije falsifikatore, već obrnuto.

– Kako ocjenjujete parlamentarne izbore 16. oktobra, jesu li bili slobodni i fer?

Ovo su nesumnjivo bili najneslobodniji izbori u seriji neslobodnih izbora u CG. Pored, za naše prilike nažalost uobičajenih neregularnosti, koje su već dovele do izrazitog nepovjerenja građana u izborne procese, a odnose se na bestidnu zloupotrebu državnih resursa, pritiske i ucjene, plaćanje nerezidentima koji po Ustavu nemaju biračko pravo, da glasaju za diktatora, otkup ličnih karata od osiromašenih opozicionih birača i ostalih izbornih marifetluka DPS-a, ovaj put režim je posegao i za najmonstruoznijom podvalom do sada, u vidu navodnog državnog udara. Kad tome dodamo u medijima vrlo zapostavljene činjenice, da je preko 2000 aktivista DF-a u subotu, usred izborne tišine saslušavano vezano za okolnosti od 24. oktobra prošle godine, kao i da je Interventni vod policije upao u prostorije DF-a u Baru, u nedjelju, dok je još trajalo glasanje, onda konstatacija o najneslobodnijim izborima do sada postaje, valjda, jasna svima. Imamo više eksplicitnih dokaza o tome kako su placani ljudi sa strane da dolaze i glasaju DPS, kao i dokaze o drugim zloupotrebama, ali prosto ne postoji institucija koja bi se bavila tim krivičnim djelima.

– Da li je postojao adekvatan sistem kontrole potpisa podrške izbormim listama, imajući u vidu da smo svjedoci brojnih sumnji da je dio potpisa švercovan?

Naravno da nije, jer cilj DIK-a nije bio da otkrije falsifikatore, već obrnuto. DF se zalagao da se potpisi listama daju ispred OIK, ali je Ustavni sud ukinuo tu odredbu čime je direktno omogućio da se vrše falsifikovanja potpisa i slične malverzacije. Ustavni sud, koji je pod kontrolom DPS je najveći krivac za tu apsurdnu situaciju da stranke prikupe potreban broj potpisa, a onda na izborima osvoje pet puta manje glasova od ,,prikupljenih“ potpisa. Prosto, DPS je stvorio neke male „opozicione“ stranke, koje su zadužene da rasipaju glasove.

– Po Vašem sudu, koliko su informacije o navodnom pokušaju državnog udara na dan izbora direktno uticale na ishod samih izbora?

Kontrolisane institucije su u sadejstvu sa režimskim medijima, usred izbornog dana stvorile atmosferu straha, panike, vanrednog stanja. Podgoricom su kružile patrole sa upaljenim rotacionim svjetlima, a građanima je na tacni serviran strah od onoga što bi moglo da uslijedi u slučaju pobjede opozicije. Kao rezultat toga, po prvi put zabilježena je značajno niža izlaznost u Podgorici, u odnosu na Nikšić, iako je ona u svim izbornim procesima bila skoro u procenat ista. Ovako zaustavljena visoka izlaznost, koja je po dotadašnjim trendovima išla ka 77-78%, dovela bi do toga da DPS ostane na 33 mandata, koliko je bio njihov maksimum, a opozicija je umjesto 41-2 svedena na 39 mandata. I pored takvih, sramnih i kukavičkih zloupotreba čitavog državnog aparata, DF je osvojio preko 20 odsto glasova, a opozicija je jača od DPS i njegovog satelita SD.

– Jesu li postojali razlozi za prekid glasanja i uvođenje vanrednog stanja 16. oktobra?

Igrokaz koji su pojedinci iz ANB-a i Uprave policije servirali, prvo SDT Katniću, a onda i cjelokupnoj javnosti, trebalo je da posluži za uvođenje vanrednog stanja u slučaju da opozicija, pored svega, ipak stigne do 41 mandata. Ne sumnjam da je režim bio spreman i da realizuje dio ludačkog scenarija koji je prezentovao SDT Katnić. Zbog toga je pravi plan držan u tajnosti, čak i za ministarku odbrane, ministra UP, Predsjednika CG…

– Jeste li optimista da manjinske stranke mogu napraviti koalicioni dogovor s opozicijom o formiranju vlasti?

Prilika je da svi koji misle dobro građanima, pokažu lojalnost Crnoj Gori, a ne mafiji. Ko god želi slobodnu, prosperitetnu Crnu Goru, ko želi pravdu i jednakost za sve, treba da bude protiv onih koji silom, pljačkom, diskriminacijom i prevarama vladaju 27 godina. To su, valjda, dovoljni razlozi i za političke predstavnike nacionalnih manjina. Njihovi glasači dijele sudbinu svih građana Crne Gore. DF je odmah nakon izbora ponudio da manjine i ostatak opozicije formiraju vladu koju bi DF podržavao bez učešća u njoj. Sada je spremnost čitave opozicije na tom stepenu da smo odlučni u namjeri da podržimo vladu koja bi kompletno bila sastavljena od predstavnika manjina. Samo da ovo društvo konačno krene naprijed.

Podjelite tekst putem:

9 thoughts on “Radunović: Ako žele bolju CG, manjine će prihvatiti ponudu opozicije

  1. Ha ha ha pogledajte komentare ovih isfrustriranih avetinja podnesite ostavke a oni uzeli koliko sva ostala opozicija zajedno .Sve vam je dzabe iznogudi iskompleksirani.

  2. E moj Slavene (mmm … srbin sa hrvatskim imenom …) … od uvijek si mi bio sumnjiv … no, vrijeme će pokazat.

  3. Slavene jasno si postavio stvari baš kako i kaže slogan „mi ili on“. Sve je na čistini pa da vidimo poteze.

  4. A kakvi, njima je važnije iz manjina da se namire nego da se potrude za viši cilj. Slagaće i boga oca i izmisliti bajku i po bez obzira koliko se ponižavali samo da izbjegnu najpametnije rešenje za zemlju u kojoj žive.

  5. Ako im je stalo, praviće vladu sa opozicijom, inače će svima pokazati da su samo Milovi požmirepi

  6. O S T A V K E na sve funkcije i prepustanje pozicija mladoj generaciji. Becic je pokazao da se moze razbiti ova fukara samo smjenom generacija. Imate pamentne mladje ljude u strankama , prepustite im i stranacke i politicke funkcije i mafija ce pasti!

    O S T A V K E !!! Zbog poraza i obraza!!!

      1. Opozicijo, da je Becic i mladja ekipa iz NSD, imala kolicinu novca koju je imala ova garnitura DF/a. mafija bi bila potucena!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *