Raičević: Na utakmici Srbija-Crna Gora projektovano ko može na tribine (VIDEO)
Policija je dio represivnog aparata sa kojim raspolažu crnogorske okupacione snage. Policija, međutim, nije jedini subjekt koji organizuje fudbalski meč. Postavlja se stoga pitanje – ko je naredio da se privode navijači? Zašto Srbi nijesu mogli da kupe karte? Zašto su se karte dijelile u javnim preduzećima, u organima državne i lokalne uprave. Bilo je dakle projektovano, ko može da bude navijač, kazao je glavni urednik portala IN4S Gojko Raičević, gostujući u emisiji A1 televizije „Neđelja u petak“, komentarišući prvu fudbalsku utakmicu između Srbije i Crne Gore odigranu nakon pokradenog referenduma.
On je napomenuo da je veliki broj navijača Srbije bio pozivan u policijske stanice gdje su, čak, morali da pišu da neće ići na utakmicu.
„Ljudi su zvani danima unaprijed da se provjeravaju. Prilikom kupovine karata, navijači su morali da prilože kopije ličnih karata“, napomenuo je Raičević.
Više puta je naglasio da je odnos gostujućih i domaćih navijača bio diproporcijalan, te podsjetio na utakmicu Crna Gora-Albanija kada je cio stadion bio preplavljen crvenim zastavama, te da se moglo uočiti da je bio skoro jednak broj i jednih i drugih.
„Kako je onda određeno ko su gostujući navijači? Da li su to bili oni došli iz Albanije, ili oni Albanci koji žive u Crnoj Gori?“, upitao je Raičević, zaključujući da je očigledno „navijač, jedan rastegljiv pojam“.
A ne no ćemo pustiti tebe Gośa da zauzmeš tri mjesta , a ne zezaj .