ИН4С

ИН4С портал

Расписана међународна потјерница за Драганом Ковачевићем

1 min read
За бившим директором Управе за некретнине Драганом Ковачевићем расписана је међународна потјерница након што се 24. фебруара дао у бјекство, пошто је изашао из притвора у коме је провео два мјесеца.

Драган Ковачевић

За бившим директором Управе за некретнине Драганом Ковачевићем расписана је међународна потјерница након што се 24. фебруара дао у бјекство, пошто је изашао из притвора у коме је провео два мјесеца, потврђено је Побједи.

Из Вишег суда је саопштено да су ,,27. априла, одлучујући по приједлогу СДТ-а, наредили расписивање потјернице према окривљеном Д. К. ради вођења кривичног поступка против овог окривљеног због кривичних дјела стварање криминалне организације, злоупотреба службеног положаја путем подстрекавања и изнуда путем подстрекавања“.

Потјерница за Ковачевићем је расписана након што је Министарство правде, људских и мањинских права у складу са Закоником о кривичном поступку дало сагласност за расписивање међународне потјернице.

У истрази Специјалног тужилаштва бивши директор Управе за некретнине добио је статус организатора криминалне организације преко које је, како тврде из Специјалног тужилаштва, присвајао вриједне парцеле на пјени од мора користећи се притиском на подређене службенике државног органа којим је руководио.

Поред Ковачевича, црногорске власти су расписале потјерницу и за осумњиченим Александром Бољевићем, а на основу које је ухапшен 31. маја у Данској. Он још увјек није изручен Црној Гори.

Поред Ковачевића и Бољевића, на листи осумњичених за незаконито присвајање државног земљишта у зони Морског добра налази се Ана Лакићевић-Грдинић, Веселин Томашевић, Крсто Павићевић, Горан Туфегџић, Данило Јовановић, Данко Ковачевић, Сања Поповић и подгоричка компанија „Geoо&Аrx“.

Они се терете за злоупотребу службеног положаја, злоупотребу службеног положаја у привредном пословању, изнуду, изнуду путем помагања, противправно заузимање земљишта, навођење на овјеравање неистинитог садржаја, фалсификовање исправе, утаје пореза и доприноса…

Наиме, истрагом је утврђено да је Ковачевић преко Сање Поповић ангажовао њеног брата од стрица Александра Бољевића да за одређени новчани износ принуди другог сувласника куће у Богишићима да му прода свој дио за износ који је испод реалне вриједности.

Вриједност виле коју је Ковачевић желио да присвоји у потпуности, са земљиштем у зони Морског добра, процијењена је на 690.000 евра.

Ковачевић је ухапшен у децембру прошле године када је СДТ окончао извиђај по пријави Александра Газиводе који је изгубио правну битку са бившим директором Управе за некретнине око сувласничког дјела вриједне некретнине у Тивту.

Тада је ухапшена и начелница тиватског катастра Ана Лакићевић-Грдинић која је у истрази признала да је по налогу Ковачевића вршила упис и промјену података у катастарском операту на непокретностима без валидног правног основа и доносила незаконита рјешења о упису нелегално саграђеног објекта на основу лажних елабората, преноси ЦдМ.

Такође, по налогу Ковачевића је прикривала чињенице и податке уписа нелегалног објекта који се води код Управе за некретнине ПЈ Тиват, не обавјештавајући власника непокретности о извршеним промјенама и поступцима који се воде.

Наставак истраге незаконитог пословања бившег директора Управе за некретнине СДТ је довео до разоткривања малверзација око присвајања државне имовине, а у којима су учествовали бивши и садашњи директори Морског добра, као и чланови Управног одбора овог јавног предузећа.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

https://g.ezoic.net/privacy/in4s.net